test
17.7 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

2,5 TYS. ZŁ MANDATU DLA NIETRZEŹWEGO ROWERZYSTY

Niżańscy policjanci, zatrzymali pijanego rowerzystę. 50-latek kierował jednośladem mając blisko 2 promile w swoim organizmie. Za naruszenie przepisów w ruchu drogowym, rowerzysta został ukarany wysokim mandatem. Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość na drodze.

Rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, ma prawo czuć się bezpiecznie, jednak sam również ma obowiązek przestrzegania przepisów.

Pijani rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków. Nietrzeźwi kierujący są poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale też dla innych użytkowników dróg.

Dziś około godz. 10, policjanci patrolujący gminę Ulanów, zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy wskazywał, że może być pod działaniem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Ich przypuszczenia potwierdziły się. 50-letni kierowca jednośladu był pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Mieszkaniec powiatu niżańskiego, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj