1.7 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

33-LETNI MĘŻCZYZNA TYMCZASOWO ARESZTOWANY ZA STALKING

Tymczasowym aresztem na okres 2 miesięcy objęty został 33-letni mieszkaniec Sandomierza. Mężczyzna wysyłał wiadomości tekstowe do swojej koleżanki, w której się zauroczył, zabiegał o spotkania i nachodził ją w miejscu pracy. Gdy nie osiągnął zamierzonego celu zaczął grozić kobiecie i jej rodzinie. Policjanci zatrzymali stalkera i przedstawili mu trzy zarzuty uporczywego nękania i kierowania gróźb karalnych. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tarnobrzescy policjanci prowadzili postępowanie przygotowawcze przeciwko 33-letniemu mieszkańcowi Sandomierza, który dopuścił się popełnienia przestępstwa stalkingu oraz gróźb karalnych. Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca od 2019 roku uporczywie nękał jedną ze swoich koleżanek. Wysyłał jej wiadomości SMS i za pośrednictwem portalu społecznościowego, nawiązywał liczne połączenia telefoniczne, nachodził w miejscu pracy, śledził, a nawet zostawiał odręcznie zapisane wiadomości. Mężczyzna zauroczony kobietą nalegał na spotkania i kontakt.

Pokrzywdzona prosiła 33-latka, żeby przestał ją nękać. Wówczas mężczyzna stał się jeszcze bardziej agresywny, zaczął szantażować kobietę i jej grozić. Sprawca posunął się jeszcze dalej i swoje groźby kierował nie tylko wobec pokrzywdzonej, ale i jej bliskich.

O całym zdarzeniu rodzina kobiety powiadomiła tarnobrzeskich policjantów. Policjantka z wydziału dochodzeniowo-śledczego pierwsze czynności przeprowadziła w lipcu br. Wówczas decyzją prokuratora, 33-letni mieszkaniec Sandomierza, został objęty środkami zapobiegawczymi w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie. Stalker nie stosował się jednak do nałożonych na niego środków. Przychodził pod budynek, w którym pracowała kobieta i nalegał na spotkania.

Policjanci w tej sprawie zebrali kolejny materiał dowodowy. Przedstawili mężczyźnie trzy zarzuty przestępstwa związanego z groźbami karalnymi i stalkingiem.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt dla 33-letniego mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa 33-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.podkarpacka.policja.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj