4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

75 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę w Rzeszowie

Uroczysta przysięga z udziałem szefa resortu obrony odbyła się na Placu Farnym. Minister Mariusz Błaszczak, zwracają się do żołnierzy i zgromadzonych mieszkańców, podkreślił wszechstronną rolę tego rodzaju wojsk. 

75 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło przysięgę. To ważna chwila dla nich, ale także ważna chwila dla Wojska Polskiego. Terytorialsi liczą już 29 tys. żołnierzy – mówił dziś w Rzeszowie Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. 
To najmłodsza formacja Wojska Polskiego, dynamicznie się rozwijająca. Oni udowodnili swoją służbą przydatność, jaką nieśli i niosą wszystkim potrzebującym – dodał. 

Do żołnierzy zwróciła się także wojewoda Ewa Leniart. Bardzo się cieszę, że szeregi podkarpackich Terytorialsów zasilają kolejni żołnierze, którzy w tym dniu uroczyście podejmują osobiste zobowiązanie wobec Państwa i swego Narodu. Zobowiązanie, które stanie się odtąd drogowskazem, który będzie ich prowadził przez kolejne lata i wyznaczał właściwy kierunek – jakim jest służba Polsce i jej Obywatelom.

Po zakończeniu uroczystości minister Mariusz Błaszczak udał się do Stalowej Woli, gdzie podpisana została została umowa na dostawę Artyleryjskich Wozów Amunicyjnych (AWA) oraz Artyleryjskich Wozów Remontu Uzbrojenia (AWRU).

Źródło i foto.: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj