17.6 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Agata Kornhauser–Duda z wizytą w Podkarpackim Centrum Zdrowia Dziecka

Zaspokojenie wszystkich potrzeb zdrowotnych małych pacjentów tu na miejscu, w regionie to dla nas sprawa najwyższej wagi – powiedział marszałek Władysław Ortyl, oprowadzając Pierwszą Damę RP Agatę Kornhauser – Dudę po Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Wizyta małżonki Prezydenta RP stała się okazją do zaprezentowania warunków hospitalizacji najmłodszych pacjentów w rzeszowskiej placówce oraz sposobnością do przedstawienia planów powstania pierwszego pełnoprofilowego szpitala dziecięcego w województwie podkarpackim – Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka. Podczas wizyty w Rzeszowie Pierwszej Damie RP towarzyszył minister w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Agata Kornhauser – Duda w towarzystwie marszałka Władysław Ortyla oraz dyrektor szpitala Barbary Rogowskiej spotkała się z małymi pacjentami, ich opiekunami oraz personelem Kliniki Onkohematologii Dziecięcej. Po jedynym tego rodzaju oddziale w regionie dla dzieci cierpiących na choroby nowotworowe oprowadzał kierownik kliniki dr hab. n. med. Radosław Chaber prof. UR.

Kolejnym punktem programu Pierwszej Damy w rzeszowskim szpitalu była wizytacja Kliniki Noworodków z Pododdziałem Intensywnej Terapii Noworodka oraz spotkanie z personelem. Tu wraz z marszałkiem Władysławem Ortylem oraz dyrektor szpitala Barbarą Rogowską gościa podejmował kierownik kliniki dr n. med. Witold Błaż.

Oba oddziały rzeszowskiej „Dwójki” od chwili rosyjskiej agresji na Ukrainę stały się miejscem leczenia także dla młodych i najmłodszych pacjentów z tego kraju.

Odwiedziny małżonki Prezydenta RP w szpitalu stały się także okazją do zaprezentowania  stopnia zaawansowania pracy przy tworzeniu Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka, które w ciągu najbliższych lat stanie się częścią rzeszowskiego szpitala, a zarazem jedną z najważniejszych inwestycji w ochronę zdrowia na Podkarpaciu.  To priorytetowe zadanie Samorządu Województwa Podkarpackiego ma rozszerzyć działalność Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w zakresie potrzeb pediatrycznych oraz zlikwidować białe plamy na mapie usług medycznych w regionie.

Po odwiedzinach u małych pacjentów szpitala Agata Kornahauser – Duda spotkała się z gospodarzami województwa w siedzibie urzędu marszałkowskiego. Obok marszałka Władysława Ortyla  w spotkaniu uczestniczyli także sekretarz województwa Lesław Majkut, prezes RARR Mariusz Bednarz oraz przedstawiciele Kancelarii Zarządu UMWP. Rozmowa skoncentrowała się wokół form pomocy dla ukraińskich uchodźców oraz kwestii związanych z – koordynowanymi przez samorząd województwa – transportami z pomocą humanitarną, które poprzez Podkarpacie trafiają na teren Ukrainy. 

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj