1.7 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Asseco Resovia przegrała pierwszy mecz ćwierćfinałowy

Drużyna Asseco Resovi Rzeszów przegrała z PGE Skrą Bełchatów pierwszy mecz ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski.

Wsobotę Asseco Resovia Rzeszów mierzyła się ze Skrą Bełchatów w pierwszym meczu ćwierćfinałowym. Niestety Rzeszowianie przegrali mecz 3:1. Po pierwszym wyrównanym secie i przegranej w końcówce seta Rzeszowianie zmotywowani ruszyli do walki w drugim secie, w którym zmiażdżyli Bełchatowian swoją zagrywką, co zapowiadać mogło jeszcze większe emocje w kolejnych setach. Drużyna gospodarzy szybko pozbierała się po przegranym drugim secie i w kolejnych dwóch wygrała, co w efekcie dało im zwycięstwo w całym meczy 3:1. Tym samym w rywalizacji do dwóch zwycięstw Skra prowadzi z Resovią 1-0 i do awansu do półfinału brakuje im jednego zwycięstwa nad Pasami.

Rzeszowianie o przedłużenie swoich szans na awans do półfinału powalczą w najbliższą sobotę (27.03.2021 r.) w Rzeszowie, gdzie na Podpromiu o godzinie 20:30 podejmą ponownie PGE Skrę Bełchatów. Porażka Resovi w tym meczu zapewni awans do półfinału przyjezdnym, natomiast wygrana Pasów spowoduje, że o awansie zdecyduje trzeci mecz, który rozegrany zostanie na hali w Bełchatowie.