11.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021

Badanie kontrolne w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 przeprowadzane będzie od 12 listopada do 24 listopada 2021 r. jako badanie reprezentacyjne, metodą wywiadu telefonicznego.

Kwestionariusz wywiadu został podzielony na dwie części:

  • pytania badania kontrolnego w mieszkaniu,
  • pytania formularza indywidualnego.

W pierwszej kolejności ankieter zapyta respondenta o sposób przeprowadzenia spisu powszechnego w badanym mieszkaniu. Jeśli spis odbył się za pośrednictwem rachmistrza spisowego, ankieter zada pytania dotyczące jego zachowanie w trakcie wywiadu spisowego, np. czy rachmistrz poinformował o możliwościach weryfikacji jego tożsamości? Następnie przejdzie do pytań, które pozwolą na ustalenie, kto mieszkał w badanym mieszkaniu 31 marca 2021 r. o godz. 24:00 oraz czy wszystkie z wymienionych osób zostały spisane wspólnie z respondentem.

Druga cześć kwestionariusza wywiadu zawiera pytania dotyczące respondenta. Ankieter zapyta m.in. o imię i nazwisko, datę urodzenia, poziom wyksztalcenia, narodowość oraz odczuwaną przynależność do innego narodu lub wspólnoty etnicznej.
Znajdą się tu również pytania doprecyzowujące status prawny mieszkania, w którym respondent mieszkał 31 marca 2021 r., tj. czyją własnością jest mieszkanie oraz na mocy jakiego tytułu zamieszkują je spisane w nim osoby.
Szczegółowa lista pytań dostępna jest na stronie: link do listy.

Źródło: spis.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj