10.9 C
Jasło
wtorek, 27 lutego, 2024

Caritas Diecezji Rzeszowskiej wspiera seniorów

Dzienny Dom Pomocy – nowa placówka Caritas Diecezji Rzeszowskiej została dziś oficjalnie oddana do użytku. W uroczystości poświęcenia obiektu wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Placówka funkcjonuje od października ubiegłego roku. Mieści się przy ulicy Dębickiej, w budynku Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które jest partnerem projektu na rzecz seniorów, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Wydzielona część budynku została odremontowana i przystosowana do potrzeb osób starszych.

Z usług opiekuńczych korzysta 25 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu. Seniorzy biorą udział w zajęciach integracyjnych oraz usprawniających pod opieką wykwalifikowanej kadry. Mają dostęp do usług opiekuńczych i pelengacyjnych, m. in. możliwość udziału w zajęciach terapeutycznych, plastycznych, muzycznych i wspierających ruchowo, skorzystania z pomocy psychologicznej, poradnictwa i wsparcia w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych oraz bieżących spraw życia codziennego.

– Gratuluję cennej inicjatywy i zapału, który doprowadził do stworzenia miejsca wspierającego naszych seniorów. Współpraca Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży jest tu niezwykle istotna – to przykład pięknej integracji międzypokoleniowej. Z jednej strony młodzi ludzie czerpią doświadczenie od seniorów, z drugiej seniorzy czują się zaopiekowani,  potrzebni i zaangażowani – podkreśliła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

W wydarzeniu wzięli m. in. udział ks. bp Jan Wątroba, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Stanisław Kruczek, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop oraz  dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj