4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Debata o roli młodzieży w Polsce, Europie i na świecie na profilu #RODMRzeszów

10 czerwca 2021 r. o godz. 18:00 na profilu Facebook Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie odbędzie się debata ekspercka: ,,Rola młodzieży w Polsce, Europie i na świecie’’.

Swój udział zapowiedzieli:

➢ Piotr Mazurek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Wiceprzewodniczący Komitetu do spraw Pożytku Publicznego, Współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem;
➢ Prof. Piotr Wawrzyk, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, Poseł na Sejm RP;
➢ Edgar Kobos, Młodzieżowy Delegat RP do ONZ.

Moderatorem pytań podczas rozmowy eksperckiej będzie Adam Poręba.

W trakcie debaty zostanie poruszony m.in. temat miejsca i roli Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem, historii programu i doświadczeń z autopsji, polityki młodzieżowej w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie (Erasmus+, młodzieżowe rady, dialog usystematyzowany, Europejskie Forum Młodzieży).

Od 1 marca 2019 r. RODM w Rzeszowie prowadzony jest przez Fundację Jagiellońską.

Fundacja Jagiellońska prowadzi program stypendialny, który ma na celu wszechstronny rozwój młodych ludzi: intelektualny, kulturalny i społeczny. Naszym stypendystom zapewniamy wsparcie w formie warsztatów przedmiotowych, obozów interdyscyplinarnych, spotkań z ludźmi kultury, nauki i życia społecznego, ułatwiamy dostęp do kultury wysokiej oraz instytucji kultury i dziedzictwa narodowego. Celem Fundacji jest, aby zdolna młodzież była nie tylko wszechstronnie wykształcona, ale także zakorzeniona w dziedzictwie narodowym, a w przyszłości wykorzystywała swoje talenty dla dobra i pożytku Rzeczypospolitej.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj