test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Decydenci z USA z kolejną wizytą w regionie

Ambasador USA przy programie żywnościowym ONZ Cindy McCain oraz ambasador USA w Polsce Mark Brzeziński odwiedzili dziś Podkarpackie. Wizyta miała związek z trwającym kryzysem uchodźczym wywołanym rosyjską agresją na Ukrainę.

Dyplomaci odwiedzili m.in. Halę Kijowską w Korczowej, gdzie towarzyszyła im wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wojewoda przedstawiła sposób organizacji pracy w największym z punktów recepcyjnych w regionie oraz przypomniała strategię rządu, stawiającą Podkarpackie w roli województwa pierwszego zaopatrzenia dla uchodźców z Ukrainy. Wojewoda podziękowała także za pomoc Stanów Zjednoczonych w trakcie trwającego kryzysu. Podkreśliła, że od początku wojny Polacy czują ogromne wsparcie amerykańskich sojuszników, także w kwestii pomocy uchodźcom.

⁃ To trzeba zobaczyć, żeby dostrzec jak wiele ludzkiego cierpienia wędrowało przez pobliską granicę. Musimy dalej współpracować, żeby pomoc była skoordynowana i jak najlepiej trafiała do osób potrzebujących – mówiła Ewa Leniart.

Ambasador McCain podziękowała wojewodzie oraz obecnym na spotkaniu przedstawicielom służb i wolontariuszom za pracę, wykonaną w ostatnich tygodniach. Przyznała, że jest pod wrażeniem organizacji i sposobu niesienia pomocy w punktach recepcyjnych.

W podobnym tonie wypowiadał się ambasador Mark Brzeziński.

⁃ Jesteśmy wzruszeni hojnością Polaków, którzy pomagają Ukraińcom zmuszonym do ucieczki przed rosyjską agresją – powiedział.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj