15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Delegacja Tarnopolskiej Rady Obwodowej z wizytą na Podkarpaciu

Delegacja Tarnopolskiej Rady Obwodowej na czele z jej przewodniczącym Myhajlo Golovko, złożyła wizytę na Podkarpaciu, dziękując marszałkowi Władysławowi Ortylowi za dotychczasową pomoc.  

Delegacja z Ukrainy nawiązała do słów Premiera RP Mateusza Morawieckigo wypowiedzianych  podczas Samorządowego Kongresu Trójmorza, iż Lubelszczyzna i Podkarpacie będą gospodarczym hubem odbudowy całej Ukrainy. Marszałek Władysław Ortyl potwierdził gotowość wsparcia integracji polskich i ukraińskich przedsiębiorców.

Większość dużych firm ze wschodu i południa Ukrainy przenosi swoje siedziby na zachód kraju. Dlatego, co raz częściej docierają do nas zapytania odnośnie ułatwienia transportu dóbr na teren UE poprzez działania logistyczne na terenie województwa podkarpackiego – mówił w czasie spotkania marszałek.

Trwają również zaawansowane rozmowy na temat organizacji wspólnych wydarzeń, mających na celu wymianę doświadczeń oraz networking pomiędzy przedsiębiorcami z Polski z Ukrainy.

Głównym celem spotkania była jednak chęć podziękowania za dotychczasową pomoc Samorządu Województwa Podkarpackiego dla partnerskiego Obwodu Tarnopolskiego.

Dla Obwodu Tarnopolskiego przekazano do tej pory trzy transporty pomocy humanitarnej, wypełnionej żywnością długoterminową, konserwami, wodą a także śpiworami i karimatami. W transportach dla Tarnopola dostarczone zostały także leki i środki medyczne, apteczki oraz artykuły higieniczne dla dzieci. Nie zabrakło także odzieży.

To nie jedyna pomoc dla Obwodu Tarnopolskiego. Pod koniec marca Sejmik Województwa Podkarpackiego podjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy społecznościom lokalnym i regionalnym na terytorium Ukrainy w wysokości 1 mln złotych. Pieniądze te pozwolą na zakup 15 mobilnych defibrylatorów transportowych, posiadających m.in. funkcję teletransmisji danych.Trafią one do obwodów ukraińskich we Lwowie, Iwano-Frankiwsku, Odessie, Użgorodzie i Tarnopolu – regionów partnerskich województwa.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj