1.7 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Developres Rzeszów krok od półfinału

KS Developres SkyRes Rzeszów w pierwszym meczu nie bez kłopotów ograł drużynę Energa MKS Kalisz 3:1 i jest już jedno zwycięstwo od półfinału Mistrzostw Polski

Drużyna Developresu Rzeszów, która po sezonie zasadniczym zajęła 1. miejsce w ligowej tabeli Tauron Ligi zgodnie z zasadami fazy play – off mierzy się z drużyną Energa MKS Kalisz, która zajęła właśnie 8. miejsce w ligowej tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej w siatkówce kobiet w Polsce.

Do sobotniego meczu Rzeszowianki przystępowały jako faworytki, jednak przeciwniczki z Kalisza nie przestraszyły się „Rysic” i niespodziewanie wygrały pierwszego seta obejmując prowadzenie w meczu. Blisko niespodzianki było również w drugim secie, gdzie Kaliszanki ponownie zmierzały do zwycięstwa i w tej partii, jednak drużyna Developresu pokazała charakter i w samej końcówce meczu najpierw doprowadziła do wyrównania, broniąc piłki setowe, żeby ostatecznie wygrać set na przewagi. W kolejnych partiach zgodnie z przedmeczowymi zapowiedziami górą były zawodniczki ze stoicy Podkarpacia, które ostatecznie wygrały mecz 3:1.

Rywalizacja drużyn w fazie play – off toczy się do dwóch zwycięstw ze zmianą gospodarza po każdym meczu. Jeżeli w kolejnym meczu, który odbędzie się w najbliższy piątek (19 marca br.) o godz. 17:30, Rzeszowianki wygrają z Kaliszem zameldują się w półfinale Mistrzostw Polski, w którym rywalem będzie lepszy z pary: ŁKS Łódź i BKS Bielsko Biała.