15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Dofinansowanie dla Zespołu Placówek w Lubaczowie w ramach programu „Dostępna szkoła”

W środę (5.01) Starosta Lubaczowski Zenon Swatek odebrał w Rzeszowie z rąk Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzaty Jarosińskiej- Jedynak symboliczny czek na dofinansowanie zadania w ramach programu „Dostępna szkoła”.  Wsparcie w kwocie prawie 1,3 mln zł trafi do Zespołu Placówek w Lubaczowie, gdzie funkcjonuje Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy.

W przekazaniu czeku oraz podpisaniu umowy na realizacje projektu uczestniczyła także Wicestarosta Lubaczowski Barbara Broź oraz Skarbnik Powiatu Zdzisław Kasperski.

– Oba ośrodki mieszczą się budynkach po koszarach wybudowanych jeszcze w latach 80. XIX wieku, za czasów cesarza Franciszka Józefa. To obiekty leciwe, wymagające remontu. Pieniądze przeznaczymy na usprawnienie komunikacji, ale także na pomoce dydaktyczne, szkolenia – zyska na tym całe środowisko, a zmiany na pewno będą odczuwalne w mieście
i powiecie –
 mówił w Rzeszowie Starosta Lubaczowski.

Projekt „Dostępna Szkoła”  będzie realizowany w Szkole Podstawowej nr 3 oraz Szkole Podstawowej nr 4, wchodzących w skład Zespołu Placówek im. Jana Pawła II  w Lubaczowie w okresie od stycznia br. do czerwca  2023r.  Głównym założeniem projektu jest eliminowanie barier w zakresie szeroko rozumianej dostępności funkcjonowania szkól podstawowych, co jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby dzieci z niepełnosprawnościami oraz ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi o różnym stopniu niepełnosprawności (w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym, z autyzmem lub niepełnosprawnościami sprzężonymi) oraz niedostosowanymi społecznie. Plany dostępności obejmują przeprowadzenie działań w obu szkołach w czterech podstawowych obszarach: architektonicznym, technicznym, edukacyjno – społecznym oraz organizacyjnym.

Na realizację zadania została przyznana całkowita kwota dotacji: 1 296 511, 50 PLN.

Źródło: powiatlubaczowski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj