4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Dofinansowanie z PFRON-u dla MOPS-u i SP 1 w Sanoku

Miasto wraz z powiatem przy dofinansowaniu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podjęło starania, by jeszcze w tym roku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku powstała pochylnia oraz przebudowany został sanitariat na potrzeby niepełnosprawnych natomiast w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zostanie wybudowana winda z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych.

Działania te mają na celu likwidację barier architektonicznych, co znacząco ułatwi funkcjonowanie w przestrzeni publicznej osób z dysfunkcjami.

Na początku lipca br. burmistrz miasta Sanoka Tomasz Matuszewski wraz ze starostą sanockim Stanisławem Chęciem skarbnikami powiatu oraz miasta i wicestarostą podpisali umowy na realizację dwóch zadań z „Programu wyrównywania różnic między regionami III w 2021 r.” na budowę pochylni oraz przebudowę sanitariatu na potrzeby osób niepełnosprawnych w budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku na łączną kwotę 121 850 zł. 55% z tej kwoty czyli ok 67 000 zł zostanie dofinansowane z PFRON-u, pozostała część kwoty będzie sfinansowana przez Miasto Sanok.

Drugim z realizowanych zadań w ramach podpisanych umów jest budowa windy i toalety przystosowanej dla osób niepełnosprawnych w budynku MOPS w Sanoku. Wartość inwestycji opiewa na kwotę 445 388,99 zł. Dofinansowanie z PFRON-u nie przekroczy 35%, czyli ok. 150 000 zł całej kwoty wydatkowanej na jego realizację, brakujące fundusze będą pochodzić z budżetu miasta.

Oba zadania powinny zamknąć się do końca listopada br. Realizacja tych inwestycji jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych, ma poprawić dostępność usług publicznych, zlikwidować bariery komunikacyjne i umożliwić osobom z dysfunkcjami poruszanie się.

Źródło: sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj