test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Duża inwestycja w Powiecie Krośnieńskim

W Starostwie Powiatowym w Krośnie dziś (12.01) podpisana została umowa z firmą Rejon Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o na realizację inwestycji polegającej na  przebudowie drogi powiatowej nr 1911 R Iwla – Polany – Huta Polańska. Kontrakt opiewa na kwotę blisko 11 mln 810 tys. zł,  z czego 9 452 500 zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, pozostałe środki to wkład własny Powiatu.

W imieniu Powiatu Krośnieńskiego podpisy na dokumencie złożyli starosta Jan Pelczar i dyrektor – etatowy członek Zarządu Monika Subik, natomiast ze strony RBDiM prezes Andrzej Zygar.

Droga powiatowa o nawierzchni z mieszanki mineralno – bitumicznej przebiega przez miejscowości Iwla, Chyrowa i Mszana. Wymaga pilnej przebudowy, nawierzchnia jest mocno zniszczona, posiada liczne ubytki  oraz wyboje, które zagrażają bezpieczeństwu użytkowników drogi.

–  Jest to ważny ciąg komunikacyjny, łączy gminę Dukla z ościennymi gminami i drogą wojewódzką nr 993. Ponadto prowadzi do malowniczych terenów licznie odwiedzanych przez turystów.  Przebudowa tego odcinka wpłynie na poprawę bezpieczeństwa jej użytkowników i komfort jazdy – podkreślił starosta Jan Pelczar.

W spotkaniu uczestniczyli również przewodniczący rady Powiatu Andrzej Krężałek i radna Józefa Winnicka – Sawczuk, która podziękowała staroście za troskę o mieszkańców gminy Dukla i  rozpoczęcie realizacji tak ważnej inwestycji.

Zakres przewidzianych do wykonania prac obejmuje m.in. pełną wymianę całej konstrukcji istniejącej drogi na długości 5893 m, remont przepustów , budowę kanalizacji deszczowej, wykonanie nowego chodnika z kostki betonowej na odcinku ok. 500 m, wykonanie nowej nawierzchni zjazdów do działek i posesji oraz oznakowania pionowego i poziomego, a także montaż urządzeń BRD.

Jak powiedział prezes Andrzej Zygar –  Prace drogowe rozpoczną się od robót przygotowawczych czyli wycinki drzew, karczowania krzewów i poszycia oraz robót rozbiórkowych poza korpusem drogi. Chodzi o to, by nie utrudniać ruchu  do końca sezonu narciarskiego, bowiem droga prowadzi do wyciągu narciarskiego w Chyrowej. Natomiast na wiosnę, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, planujemy pełną przebudowę konstrukcji drogi.

Zadanie ma zostać wykonane w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj