7.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Edukacja o bezpieczeństwie dla uchodźców z Ukrainy w Kolbuszowej

Kolbuszowscy policjanci wspólnie z przedstawicielem Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej spotkali się we wtorek (5 kwietnia) z obywatelami Ukrainy, uczęszczającymi na lekcje języka polskiego. Podczas wizyty rozmawiano o zagrożeniach na jakie mogą być narażeni uchodźcy. Spotkanie zorganizowano w ramach prowadzonych przez kolbuszowską jednostkę działań „Bezpieczeństwo i ochrona uchodźców”.

Przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom na jakie mogą być narażone osoby uciekające przez wojną jest celem działań „ Bezpieczeństwo i ochrona uchodźców”, wdrożonych przez kolbuszowskich policjantów. W ramach działań asp. Beata Chmielowiec i kom. Jolanta Skubisz-Tęcza spotkały się z obywatelami Ukrainy uczęszczającymi na lekcje języka polskiego. Bezpłatne zajęcia zorganizowane przez Starostwo Powiatowe odbywają się cyklicznie w Zespole Szkół Agrotechniczno – Ekonomicznych w Weryni i są dedykowane w szczególności uczniom, którzy przyjechali z Ukrainy i uczęszczają do szkół ponadpodstawowych znajdujących się na terenie naszego powiatu.

Podczas zajęć policjantki z pomocą tłumacza zwracały uwagę na zagrożenia na jakie mogą być narażeni uchodźcy. Przekazano informacje o tym gdzie i w jaki sposób obywatele Ukrainy przebywający na terenie powiatu kolbuszowskiego mogą szukać pomocy. Mówiono m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, przybliżając niektóre obowiązujące na terenie naszego kraju przepisy. Funkcjonariuszki zwracały uwagę na podstawowe zasady ostrożności podczas zakupów, czy kontaktów z innymi osobami. W trakcie spotkania przekazano także ulotki zawierające informacje w języku ukraińskim oraz elementy odblaskowe.

Źródło: powiat.kolbuszowski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj