4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

EkoAkcja w Boguchwale

Inicjatywa pod nazwą EkoAkcja narodziła się bardzo spontanicznie, bo przez zwykły spacer  z moimi dziećmi wiosną tego roku, kiedy córka chciała zebrać fiołki. Wtedy właśnie wspólnie wpadliśmy na pomysł, aby zapoczątkować EkoAkcję, mającą na celu społeczne zbieranie śmieci z pobliskiego otoczenia, zapraszając przy tym wszystkich chętnych, przechodniów i spacerujących.

Dołączali się do nas rodzice z dziećmi, same dzieci, zachęciłem również Młodzieżową Radę Miejską z Boguchwały do włączenia się w naszą EkoAkcję.

Cel EkoAkcji: jako nauczyciel wiem, jak bardzo ważna jest szeroko pojęta edukacja i propagowanie działań ekologicznych przez innych.

I tak udało się zorganizować 5 EkoAkcji wiosną gdzie od marca zebraliśmy, uwaga – prawie 100 worków różnych śmieci ( szkła i plastików ).

EkoAkcja spotkała się z wielkim entuzjazmem wśród parafian w Boguchwale gdzie posługuję jako organista, a także wśród wielu mieszkańców całej gminy Boguchwała, którzy bardzo mnie wspierali m.in. na facebooku.

Organizowanie kolejnych edycji EkoAkcji jest podyktowane m.in. wieloma zapytaniami do mojej osoby ze strony zaprzyjaźnionych dzieci i rodziców, kiedy będzie organizowana kolejna EkoAkcja. I tak w październiku odbyła się jesienna edycja ( 6 EkoAkcja ) gdzie wspólnie z chętnymi dziećmi z Boguchwały zebraliśmy 6 worków śmieci.

Cel EkoAkcji jest niezmienny,  czyli szeroko pojęta edukacja ekologiczna, a także  ruch dzieci na świeżym powietrzu połączony z zabawą i ogromną frajdą.

EkoAkcja dzięki swej popularności doczekała się także własnego loga.

Cieszy również fakt, że poszerza się grono zainteresowanych o nasze wspólne dobro. Dlatego plany na przyszłość to kolejne edycje EkoAkcji przez cały rok.

Tekst i fot: D. Maziarz

Zdj. D. Maziarz
Zdj. D. Maziarz
Zdj. D. Maziarz

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj