4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ekologiczna akcja z okazji Dnia Ziemi w Jedliczu

W dniu 20 kwietnia młodzież z jedlickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej (klasa I d – wychowawca mgr Patrycja Józefowicz) oraz wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem pod opieką wychowawcy Moniki Ginalskiej wzięli udział w ekologicznej akcji z okazji Dnia Ziemi, której pomysłodawcą i organizatorem był radny powiatu krośnieńskiego Marcin Józefowicz (współorganizatorem była Fundacja KOMPAS).

Akcja przebiegała dwuetapowo: najpierw uporządkowano park, teren przy hali GOSiR, parking i tereny zielone przy parafialnym kościele, tereny przy rzece Jasiołce oraz okolice przy Zalewie Chlebianka, gdzie w II etapie akcji posadzono drzewa. Na zakończenie pani Gabriela Markowicz z Nadleśnictwa Kołaczyce przekazała uczestnikom informacje na temat działalności Nadleśnictwa, zachowania i czystości w lasach. Na sam koniec uczestnicy mogli posilić się grillowaną kiełbaską.

– Bardzo się cieszymy, że na nasz apel odpowiedziało tak wiele instytucji i osób. Wszystkim bez wyjątku bardzo dziękujemy. Cieszy fakt, że młodzież chętnie sprzątała miejsca w których często przebywa, że chce żyć w czystym otoczeniu. Nauczyła się też jak fachowo posadzić sadzonki drzew. W przyszłym roku na pewno ponowimy akcję – informuje Marcin Józefowicz.

Podziękowania dla Gminy Jedlicze i JPGKiM w Jedliczu za pomoc organizacyjną i przygotowanie poczęstunku, podziękowania dla Nadleśnictwa Kołaczyce za przekazanie sadzonek drzew oraz za obecność pani Gabrieli podczas akcji. Podziękowania dla sponsorów: Przedsiębiorstwo Utylizacyjno – Produkcyjne MAL-EKO Grzegorz Malinowski w Krośnie i RAF-Ekologia w Jedliczu Prezes Pan Janusz Nagnajewicz (wsparcie finansowe) oraz dla PZW Koło w Jedliczu (prezes Pan Waldemar Wiatr oraz Pan Adam Markowicz) za ugoszczenie nas na Zalewie.

Źródło: powiat.krosno.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj