test
13.3 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Forum Wymiany Doświadczeń w Sanoku

Każda rodzina jest ważna.

Każde dziecko ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa.

Każde dziecko ma prawo do rodziny.

24 marca w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka z inicjatywy Fundacji Wielkie Serce dla Dzieci z Krosna i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku odbyło się Forum Wymiany Doświadczeń.

W spotkaniu uczestniczyli: wicestarosta Janusz Cecuła, Grzegorz Kozak, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku,  Rafał Gużkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, przedstawiciele Sądu Rejonowego w Sanoku, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku, Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu  i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Besku, członkowie Zarządu Fundacji  oraz pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku.

Podczas spotkania Jadwiga Jagieło, prezes Zarządu, zaprezentowała  działalność Fundacji. Uczestnicy obejrzeli film przedstawiający historie rodzin zastępczych, a także wysłuchali historii innych rodzin. Przedstawiciele instytucji podzieli się również istotnymi informacjami dotyczącymi pracy z rodziną biologiczną i z rodziną zastępczą, szczegółowo omówili zasady przygotowania dziecka w sytuacji konieczności przemieszczenia go z rodziny biologicznej do rodziny zastępczej. Wszyscy rozmówcy wskazali na ważność  podejmowania działań mających na celu pozyskiwanie kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. 

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj