Free Porn
xbporn

https://www.bangspankxxx.com
27.2 C
Jasło
niedziela, 8 września, 2024

Gra terenowa „Żywe Muzeum” w Rzeszowie

Przed nami 13 grudnia 2021 r. – to 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Jednym z przygotowanych z tej okazji projektów jest trwająca gra terenowa „Żywe Muzeum”.

Organizatorami przedsięwzięcia są Regionalna Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie oraz Instytut Pamięci Narodowej w Rzeszowie Oddział w Rzeszowie.

W ramach gry dla uczniów podkarpackich szkół wyznaczone są na terenie Rzeszowa punkty związane z historią i działalnością „Solidarności”:

  • Dawny Dom Kolejarza (pl. Ofiar Getta),
  • Zamek Lubomirskich w Rzeszowie
  • Pomnik Tadeusza Kościuszki na rzeszowskim Rynku
  • Kościół Farny w Rzeszowie
  • Pomnik płk. Ł.ukasza Cieplińskiego i IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość
  • Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie (ul. Szopena 23)
  • Bazylika Mniejsza i Klasztor oo. Bernardynów
  • Instytutu Pamięci Narodowej przy ul. Słowackiego 18 w Rzeszowie, gdzie uczestnicy otrzymają mapki i wytyczą szlak swojej wędrówki

W pierwszym dniu „Żywego Muzeum” uczestniczyli uczniowie z ponad 20 szkół z terenu województwa podkarpackiego. Odwiedzili punkty Rzeszowa związane z historią i działalnością „Solidarności” oraz okresu stany wojennego m.in. dawny Dom Kolejarza, miejsce strajku chłopskiego i podpisania porozumień ustrzycko-rzeszowskich, Kościół Farny w Rzeszowie, gdzie odprawiano mszę święte za Ojczyzną oraz odbywały się manifestacje antykomunistyczne, pomnik płk. Łukasza Cieplińskiego i IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. Bo to oni podjęli walkę za wolną Ojczyznę, a ludzie Solidarności tę walkę kontynuowali. Następnie uczniowie odwiedzili siedzibę Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie przy ul. Szopena 23, gdzie zaprezentowano film przedstawiający pacyfikację manifestacji z 31 sierpnia 1982 r. w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, czy Bazylika Mniejsza i Klasztor oo. Bernardynów ostoję wsparcia modlitewnego i materialnego dla internowanych i ich rodzin.

Tekst i fot.: IPN Oddział Rzeszów

Relacja fot. (IPN Oddział Rzeszów)

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj