test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

III Podkarpacki Kongres Gospodarczy czas start!

Cieszy mnie, że tak wiele osób skorzystało z zaproszenia na Kongres, gdyż warto rozmawiać na tematy gospodarcze w naszym województwie – mówił wicemarszałek Piotr Pilch podczas trzeciej edycji Podkarpackiego Kongresu Gospodarczego, który odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce.


Oprócz wicemarszałka Piotra Pilcha, który reprezentował Samorząd Województwa Podkarpackiego, udział w Kongresie wzięli także między innymi: Ewa Leniart – Wojewoda Podkarpacki, Jerzy Borcz – przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Stanisław Kruczek – członek zarządu województwa, Dariusz Bożek – prezydent Tarnobrzega, Wojciech Bakun – prezydent Przemyśla oraz dr Tomasz Soliński – wiceprezydent Krosna. 


Chciałam pogratulować  organizatorom tego iż konsekwentnie od wielu organizują to bardzo ważne wydarzenie i przede wszystkim nagradzają przedsiębiorców z regionu. Dziś mam okazję wszystkim osobom prowadzącym działalność gospodarczą, którzy przykładają się do rozwoju całego województwa, pogratulować determinacji i efektywności działania – witała gości wojewoda Ewa Leniart podczas uroczystego otwarcia.


Kongres jest wydarzeniem regionalnym, skierowanym do środowiska biznesu, gospodarki, polityki i samorządu z regionu. Województwo podkarpackie to region o ogromnym potencjale rozwojowym, co dostrzegają coraz częściej nie tylko krajowi, ale też zagraniczni przedsiębiorcy, którzy chętnie lokują tu swoje biznesy. Sukces Podkarpacia zawdzięczamy nie tylko potencjałowi gospodarczemu i walorom inwestycyjnym, ale także przedsiębiorczość samych mieszkańców oraz lokalne i regionalne inicjatywy biznesowe. 


Rozwijamy na Podkarpaciu te dziedziny, na których nam zależy i jako samorząd województwa w sposób szczególny wspieramy. Każdy rodzaj działalności jest istotny i wszystkie dziedziny gospodarki są mile widziane. Specjalizacją naszego województwa jest lotnictwo, dział IT, zakłady przemysłu samochodowego. Dzięki ciągłemu rozwojowi gospodarczemu oraz takim dziedzinom, jak klaster kosmiczny oraz dolina wodorowa możemy być jednym z przyszłych liderów w Polsce – mówił wicemarszałek Pilch.


Uczestnicy dyskutowali między innymi o inteligentnym rozwoju miast regionu, przyszłości specjalnych stref ekonomicznych, podkarpackim rynku pracy oraz turystyce i  komunikacji. Najważniejszymi zagadnieniami tegorocznej edycji były relacje gospodarcze po pandemii, innowacyjny biznes w walce ze zmianami klimatycznymi, poprawa dostępności, jakości oraz kompleksowości świadczeń rehabilitacyjnych, a także partnerstwo publiczno-prywatne, rynek pracy i staże zawodowe.


Z kolei w panelu dyskusyjnym „Relacje gospodarcze po pandemii – transformacja przedsiębiorstw” udział wziął członek zarządu Stanisław Kruczek, który zabrał głos w sprawie przystosowania miejsc pracy do osób niepełnosprawnych: 


Istnieje wiele korzyści z pracy zdalnej dla pracownika z niepełnosprawnością. Należą do nich chociażby swobodna praca w środowisku domowym, w którym taka osoba czuje się komfortowo. Natomiast w przypadku osób z ograniczoną zdolnością ruchową, mających problem z mobilnością, praca zdalna jest bardzo wygodnym rozwiązaniem – mówił Stanisław Kruczek.

Źródło

Anna Magda

Foto: Mateusz Romankiewicz

Biuro Prasowe UMWP

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj