10 C
Jasło
piątek, 23 lutego, 2024

Impreza kulturalna w Mielcu

W sobotę, 27 listopada, w Sali Królewskiej Państwowej Szkoły Muzycznej odbyła się uroczystość wręczenia Odznaczeń „Pieczęć Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis”.

Pieczęć Zasług Obywatelskich Sigillum Meriti Civilis to honorowe odznaczenie ustanowione przez Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu na początku 2016 roku. Corocznie przyznawane jest postaciom wybitnie zasłużonym w działalności na rzecz środowiska lokalnego, obywatelom charakteryzującym się wzorową postawą obywatelską i moralną, stanowiącym autorytet obywatelskiego i społecznikowskiego działania oraz postępowania, obywatelom promującym naszą Małą Ojczyznę w kraju i na świecie.

W bieżącym roku odznaką uhonorowani zostali:

– Józef Witek – wybitny znawca regionu, kronikarz, animator kultury, społecznik, autor książek dotyczących historii Mielca i ziemi mieleckiej, w tym m.in. „Encyklopedii Miasta Mielca”

– pośmiertnie – Andrzej Kędzior (1851-1938) – inicjator i organizator ważnych przedsięwzięć z zakresu regulacji rzek karpackich (m.in. Wisłoki) i melioracji ziem galicyjskich, m.in. szeregu prac wodno-melioracyjnych na ziemi mieleckiej, które w zasadniczy sposób poprawiły system zabezpieczenia pól przed powodziami i uregulowały stosunki wodne

Ponadto, podczas uroczystego spotkania, wręczono na ręce Piotra Pszenicznego, malarza i rzeźbiarza, odznaczenie honorowe „Zasłużony dla Kultury”.

Gratulacje i wyrazy uznania na ręce wszystkich wyróżnionych przekazał Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.

Wydarzenie zorganizowało Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej. O jego muzyczną oprawę zadbali uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. 

Źródło: powiat-mielecki.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj