4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Inauguracyjna Sesja Miejskiej Rady Seniorów w Stalowej Woli

25 stycznia 2022 roku odbyła się Sesja Inauguracyjna drugiej kadencji Miejskiej Rady Seniorów. Podczas obrad wybrano Prezydium z przewodniczącym na czele.

W drugiej turze powtórzonych wyborów, większością, bo 12 (na 19) głosami zwyciężył Józef Górniak, który będzie sprawował tę funkcję już po raz drugi. Na wiceprzewodniczącą Miejskiej Rady Seniorów wybrano Krystynę Prędkę, a sekretarzem została Krystyna Mierzwa.

– Zapewnienie bezpieczeństwa i dostępność do opieki zdrowotnej, to zadania, które powinniśmy postawić na pierwszym miejscu. Będę liczył na Państwa wsparcie i doświadczenie w tym temacie. Wielkim zadaniem Rady Seniorów jest również współdziałanie międzypokoleniowe, w tym nauka dzieci i młodzieży odpowiedniego szacunku, szczególnie dla osób starszych. Życzę, aby Państwa praca społeczna była odpowiednio doceniana przez mieszkańców Stalowej Woli, którzy obdarzyli Państwa zaufaniem i sprawiała ogromną satysfakcję – zaznaczył prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny.

Za największy sukces minionej kadencji radni – seniorzy uważają stworzenie Centrum Aktywności Seniora, miejsca, które dziś tętni życiem i łączy pokolenia. Przed radnymi tej kadencji również wiele zadań. Jednym z nich jest chęć stworzenia w Parku Jordanowskim tężni solankowej.

Źródło: stalowawola.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj