test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Inwestycja drogowa w Przecławiu nabiera rozpędu

W Przecławiu przy ul. Weneckiej szykują się duże zmiany! W ciągu drogi powiatowej Nr 1 168R relacji Przecław – Rydzów realizowana jest obecnie warta ponad 800 tys. złotych inwestycja.

To już kolejne wspólne przedsięwzięcie Powiatu Mieleckiego i Gminy Przecław. Z tego też względu postępów w realizowanych pracach doglądnęli dziś (10 listopada) przedstawiciele obu tych samorządów, na czele ze Starostą Powiatu Mieleckiego Stanisławem Lonczakiem i Burmistrzem Przecławia Renatą Siembab.

W zakres przebudowy drogi powiatowej Nr 1 168R wchodzi profilowe frezowanie istniejącej nawierzchni oraz jej wzmocnienie na całej długości poprzez wykonanie warstw z betonu asfaltowego, budowa parkingów równoległych z kostki brukowej betonowej, a także budowa chodnika o szerokości 2 metrów. Inwestycja obejmie także przebudowę istniejącego odwodnienia pasa drogowego oraz uzupełnienie poboczy i zjazdów kruszywem łamanym.

Prace realizuje Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Mielcu. Ich łączny koszt to 800 435,92 zł. 400 tys. złotych z tej kwoty stanowi wkład Gminy Przecław, resztę zabezpieczył w swoim budżecie samorząd powiatowy.

Źródło: powiat-mielecki.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj