15.5 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Inwestycje drogowe na obszarze gmin Bukowsko, Zarszyn oraz gminy wiejskiej Sanok

W związku z rozstrzygnięciem naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Rada Powiatu Sanockiego zabezpieczyła w budżecie 60 tys. zł. na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego dla zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja infrastruktury drogowej Powiatu Sanockiego na obszarze gmin Bukowsko, Zarszyn oraz wiejskiej Sanok – etap I”.

Planowana inwestycja polega na przebudowie nawierzchni drogi Długie – Pielnia w miejscowości Pielnia (1560 m długości), drogi Pisarowce – Nowotaniec z przebudową drewnianego mostu oraz mostu w Nadolanach z odcinkiem chodnika o długości ok. 1 km oraz chodnika o długości ok. 300 m w miejscowości Pielnia (w kierunku od kościoła do cmentarza).

Dokumentacja będzie opracowana do miesiąca od podpisania umowy. Następnie rozpocznie się procedura przetargowa.

Przypominamy, że w ramach pierwszej edycji pilotażowego naboru wniosków o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Powiat Sanocki otrzymał łącznie 12 000 000 zł, z czego 7 000 000 zł z przeznaczeniem na modernizację infrastruktury drogowej powiatu sanockiego na obszarze gmin: Bukowsko, Zarszyn oraz gminy wiejskiej Sanok (etap I) oraz 5 000 000 zł na modernizację i budowę obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

Do gmin powiatu sanockiego trafiło łącznie 63 958 612 zł.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Wysokość bezzwrotnego dofinansowania jest zależna od obszaru priorytetowego, w którym mieści się planowana inwestycja. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK.

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj