10.9 C
Jasło
wtorek, 27 lutego, 2024

„Każde miasto ma swoją zbrodnię…” laureaci krośnieńskiego konkursu odebrali nagrody

8 grudnia 2021 r. miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu literackiego pn. „Każde miasto ma swoją zbrodnię” do udziału w którym Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprosiła uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z Krosna i regionu.


Na konkurs można było nadsyłać opowiadania kryminalne/detektywistyczne, których fabuła rozgrywa się w Krośnie i/lub regionie krośnieńskim (mogła być również związana z jego historią).
Jury w składzie: Anna Pelc (przewodnicząca), Małgorzata Jasiewicz, Joanna Łach oceniło 54 prace nadesłane od uczniów 20 szkół z Krosna i powiatu krośnieńskiego i wyłoniło laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych.


W kategorii uczniowie szkół podstawowych:
I nagrodę otrzymał Jakub Szul, uczeń Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej za opowiadanie pt.: „Legat Izydora”
II nagrodę Matylda Stachurska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Krośnie za opowiadanie pt.: „Zagadka hrabiny von Zippel”
III nagrodę Maja Wawrzkowicz, uczennica Zespołu Szkół Publicznych w Rymanowie za opowiadanie pt.: „Zagubiony skarb”

Wyróżnienia otrzymali: Agata Lorens, uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym za opowiadanie pt.: „Oko za ząb” oraz Tytus Łokaj, uczeń Szkoły Podstawowej nr 14 w Krośnie za opowiadanie pt: „Przeszłość nie wraca… odmienia tylko miejsce, czas”.

Źródło: krosno.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj