test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Kilkadziesiąt jednostek OSP z promesami na zakup wozów strażackich

41 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Podkarpacia otrzymało dziś promesy na zakup wozów strażackich. Łączna kwota dofinansowania zakupu 4 ciężkich, 22 średnich i 15 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych to blisko 29 mln złotych.

– To inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Niezwykle potrzebna i oczekiwana przez druhów wspartych dziś jednostek – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Do strażaków OSP zwrócił się także komendant wojewódzki PSP w Rzeszowie nadbryg. Andrzej Babiec.

– Dziękuję wam za efektywną pracę, za poświęcenie i trud ponoszony w ciągłej walce o ochronę zdrowia, życia i mienia otaczającego nas społeczeństwa oraz godne pełnienie służby – powiedział.

W uroczystym wręczeniu promes uczestniczyli m.in. parlamentarzyści z regionu: Piotr Babinetz, Zbigniew Chmielowiec i Fryderyk Kapinos. Obecny był także prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Adam Skiba. Nie zabrakło samorządowców i przedstawicieli OSP.

Sprzęt zostanie sfinansowany w ramach dotacji: samorządowych, przyznanych w ramach krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj