16.1 C
Jasło
środa, 28 lutego, 2024

Kilkanaście milionów złotych modernizację dróg i budowę zbiorników wodnych na Podkarpaciu

To niezwykle ważna, oczekiwana inicjatywa dla całego Podkarpacia. Poprawi nie tylko komunikację, ale także wpłynie na rozwój rolnictwa w całym regionie – powiedział Członek Zarządu Stanisław Kruczek podczas podpisania umów z podkarpackimi gminami, które otrzymają wsparcie na budowę i modernizację dróg. W wydarzeniu wziął także udział wiceprzewodniczący sejmiku województwa Jerzy Cypryś. 

Umowy dotyczą przyznania dotacji na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji. Łącznie na te inwestycje zarząd województwa przeznaczył z budżetu województwa 18,2 mln złotych.

Jestem przekonany, że ta inicjatywa będzie miała pozytywne przełożenie na rozwój rolnictwa na Podkarpaciu. Każde takie wsparcie, które ma przełożenie na rozwój lokalnej infrastruktury, jest czynnikiem rozwojowym – mówił członek zarządu Stanisław Kruczek.

Wnioski o dotację na dofinansowanie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych złożyło 145 gmin a wnioski o dotację  na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji złożyło 9 gmin na 17 zbiorników. 

W dniu 30 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego zostały podpisane umowy z pierwszymi 16 gminami ze 145, które otrzymały dotację na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych, a były to:

 1. Gmina Lubenia
 2. Gmina Sokołów Małopolski
 3. Gmina Trzebownisko
 4. Gmina Kamień
 5. Gmina Krasne
 6. Gmina Chmielnik
 7. Gmina Tyczyn
 8. Gmina Błażowa
 9. Gmina Boguchwała
 10. Gmina Świlcza
 11. Gmina Czarna
 12. Gmina Łańcut
 13. Gmina Markowa
 14. Gmina Rakszawa
 15. Gmina Kuryłówka
 16. Gmina Leżajsk

W puli ponad 18 mln złotych 2,6 mln zł jest przeznaczone na budowę i renowację zbiorników wodnych służących małej retencji. Budowa czy renowacja zbiorników małej retencji ma za zadanie przyczynić się do zmniejszenia skutków suszy na terenach użytkowanych rolniczo.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj