test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Konferencja prasowa na temat wsparcia młodych ludzi chcących założyć własną działalność gospodarczą w Sanoku

8 marca w Sali Herbowej w Sanoku odbyła się konferencja prasowa z udziałem Katarzyny Podrazy, dyrektora Podkarpackiej Akademii Przedsiębiorczości w Rzeszowie, Stanisława Chęcia, starosty sanockiego oraz Tomasza Matuszewskiego, burmistrza Sanoka, poświęcona pomocy młodym ludziom w zakładaniu własnej działalności.

– Projekt „Młodzi – samodzielni” skierowany jest do osób zamieszkujących na terenie województwa podkarpackiego, w wieku 18-29 lat – wyjaśnia dyrektor Katarzyna Podraza. – Uczestnicy projektu otrzymają wsparcie finansowe na rozpoczęcie działalności gospodarczej w kwocie 23 050 zł, a także wsparcie pomostowe przez okres 6 miesięcy po zarejestrowaniu firmy w wysokości 2 800 zł. Działalność należy prowadzić przez co najmniej 12 miesięcy. Nabór chętnych rozpocznie się już niebawem.

Celem projektu „Młodzi – samodzielni” jest wzrost poziomu samozatrudnienia u 110 osób bezrobotnych, w tym 63 kobiet i 47 mężczyzn. Uczestnicy wezmą udział w szkoleniu umożliwiającym zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do samodzielnego podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej.  

– Jestem pewny, że młodzież z naszego terenu chętnie skorzysta z przedstawionej oferty i spróbuje swoich sił we własnym biznesie. Nasi absolwenci są bardzo kreatywni i przedsiębiorczy, dlatego wierzę, że poradzą sobie na rynku, zaskakując swoją pomysłowością – podsumowuje starosta Stanisław Chęć.

Projekt „Młodzi – samodzielni” realizowany jest przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej, natomiast jego koordynacją zajmuje się biuro w Rzeszowie (ul. Dąbrowskiego 20a, tel. 690 217 036).

Wartość projektu wynosi 4 867 593, 50 zł, z czego 4 102 407,80 zł stanowi dofinansowanie ze środków europejskich, a 721 056,02 zł pochodzi ze środków dotacji celowej.

Szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na stronie www.mlodzisamodzielni.pl oraz www.caritas.przemyska.pl

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj