17.6 C
Jasło
środa, 29 maja, 2024

Trwa konkurs literacki, fotograficzny oraz reklamowy, który ma zwrócić uwagę na aktywizację, pomoc, wsparcie i szacunek, który należy się seniorom

Fundacja Galicja Semper Fidelis zaprasza seniorów, młodzież, dzieci oraz wszystkich dorosłych do wzięcia udziału w konkursie, którego główną ideą jest budowanie pozytywnego wizerunku starszych osób, a także propagowanie postawy szacunku im. Ma także za zadanie uświadamiać innych, że ta grupa wiekowa jest tak samo ważna jak wszystkie inne, że seniorzy także zasługują na właściwą opiekę, rozmowę, integracje z innymi. W projekcie chodzi o to, by przede wszystkim zwrócić uwagę na seniorów i na ich problemy, potrzeby. Starsze osoby na pewno nie powinny być spychane na margines. To taka grupa wiekowa, która nie musi się koniecznie zamykać w domu. Akcja ma na celu aktywizowanie ich oraz zapewnienie im godnej starości.

Konkurs składa się z trzech kategorii tematycznych:

1. fotograficzny – adresowany do wszystkich mieszkańców Rzeszowa oraz powiatów: rzeszowskiego, strzyżowskiego, łańcuckiego, ropczycko-sędziszowskiego i przeworskiego zadanie pt. Uchwyć piękno aktywnych seniorów.

2. literacki (dowolna forma) – adresowany do osób powyżej 60 roku życia – zadanie pt. Moja koncepcja na aktywną jesień życia.

3. reklamowy – na hasło promujące szacunek dla osób starszych – adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych – zadanie pt. Hasło reklamowe na billboardy promujące szacunek dla seniorów.

Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 10 listopada 2022 r. do godz. 23:59 na adres e-mail: fundacja@gsf.org.pl. W temacie wiadomości: Podkarpackim Seniorom – wsparcie i szacunek – konkurs.

Dla autorów 5 najlepszych prac w każdej kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe, łącznie 15 prac. Zwycięzcy i laureaci o terminie i sposobie przekazania nagród zostaną poinformowani drogą mailową ze stosownym wyprzedzeniem.

Szczegółowy Regulamin Konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej Organizatora:

https://gsf.org.pl/konkurs-podkarpackim-seniorom-wsparcie-i-szacunek/

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Podkarpackim Seniorom – wsparcie i szacunek” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych ,,Aktywni+’’ na lata 2021-2025. Edycja 2022.

Szczegółowe informacje można otrzymać, kontaktując się poprzez:

● e-mail: fundacja@gsf.org.pl

Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem: Anny Schmidt – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania, Poseł na Sejm RP oraz dr Ewy Leniart – Wojewody Podkarpackiego.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj