4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

LKS Dromader Chrząstów ma już 50 lat!

W sobotę, 17 lipca, na stadionie sportowym w Chrząstowie odbyły się obchody okrągłego jubileuszu tutejszego klubu LKS Dromader Chrząstów.

To wyjątkowe dla lokalnej społeczności wydarzenie świętowano całymi rodzinami – podczas zorganizowanego z okazji jubileuszu festynu rodzinnego. Otworzył go mecz piłkarski oldbojów LKS Dromader Chrząstów z reprezentacją Mielca. Kibice mogli trzymać kciuki za Dromadera także późnym popołudniem, podczas towarzyskiego spotkania z drużyną FKS Stal Mielec.

Jak na jubileusz przystało, sobotnie spotkanie stało się okazją do wspomnienia 50-letniej historii klubu. Za jego początkami stała niezwykła pasja – stroje dla utworzonej w 1971 roku drużyny uszyła rodzina jednego z zawodników, a buty kupili z własnych oszczędności sami piłkarze. Jako, że klub nie dysponował swoim boiskiem, mecze rozgrywano w sąsiednich miejscowościach, dojeżdżając do nich rowerami czy traktorami, słowem – czym tylko się dało.

Mimo trudnego startu, już w pierwszym roku rozgrywek drużyna awansowała do klasy C. W 1977 roku klub – pod nową nazwą „Ikar” – awansował do klasy B. W klasie A znalazł się pod kolejną, ostateczną już nazwą „Dromader”. – Tę nazwę zaproponowano tuż po historycznym awansie do Klasy A, w 1981 roku. Był to szczyt marzeń i możliwości tego klubu w tamtych latach. Równocześnie znany mielecki samolot M-18 produkowany przez WSK zaczął wtedy podbijać rynki światowe i stąd ta analogia – tłumaczył Prezes LKS Dromader Chrząstów Krzysztof Wieczerzak.

To na jego ręce Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Mieleckiego Kazimierz Gacek złożył list gratulacyjny podpisany przez starostę mieleckiego Stanisława Lonczaka oraz okolicznościowy grawerton. Oldbojom grającym w barwach Dromadera od dziesiątek lat wręczył z kolei piłkę. – To symboliczny prezent podkreślający wasze zasługi. Dzięki temu, że to właśnie wy okrągłe 50 lat temu podjęliście się trudu stworzenia klubu sportowego, dziś mamy tu piękny sportowy obiekt, dziś gra tu młodzież, wasze dzieci, wnuki, sąsiedzi – podkreślił wiceprzewodniczący Kazimierz Gacek.

Z okazji 50. urodzin klubu, podczas spotkania na stadionie sportowym w Chrząstowie wręczono odznaczenia i medale dla zasłużonych działaczy, zawodników i sponsorów.

Wspólne świętowanie zwieńczyła zabawa taneczna.

Źródło: powiat-mielecki.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj