test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Marzena Surowaniec nowym członkiem Powiatowej Rady Rynku Pracy w Stalowej Woli

W piątek 18 marca w Starostwie Powiatowym w Stalowej Woli po raz kolejny obradowali przedstawiciele Powiatowej Rady Rynku Pracy. Na posiedzeniu starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny wręczył akt powołania nowemu członkowi rady – pani Marzenie Surowaniec, przedstawicielce Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli, która zastąpiła na tym miejscu śp. Antoniego Kłosowskiego.

Pani Marzena Surowaniec od 2014 r. jest członkiem Zarządu Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Stalowej Woli, a od 2017 r. jest członkiem odwoławczego Sądu Rzemieślniczego przy Izbie Rzemieślniczej w Rzeszowie.

Podczas piątkowego posiedzenia, przedstawiciele rady pod przewodnictwem wicestarosty stalowowolskiego Mariusza Sołtysa, omówili także najważniejsze kwestie dotyczące rynku pracy m.in., bezrobocia i form wsparcia, które były realizowane w 2021 r.

Według stanu na 31 grudnia 2021 r. w powiecie stalowowolskim zarejestrowane były 2 204 osoby bezrobotne, w tym 1 188 kobiet. W porównaniu do stanu z końca grudnia 2020 roku (2 778 osób) liczba bezrobotnych zmalała o 574 osoby.

Stopa bezrobocia w powiecie stalowowolskim na koniec 2021 r. wyniosła 5 % (kraj – 5,4%, województwo podkarpackie – 8,2%). Natomiast na koniec stycznia 2022 r. stopa bezrobocia w naszym powiecie wyniosła 5,2% (kraj – 5,5%, województwo podkarpackie – 8,4 proc.)

W 2021 r. w powiecie stalowowolskim systematycznie malał poziom bezrobocia, zwiększało się zapotrzebowanie na pracowników, wyższe niż rok wcześniej było także zainteresowanie
pracodawców wsparciem Powiatowego Urzędu Pracy w zatrudnianiu bezrobotnych i tworzeniu miejsc pracy. Co istotne, dane i wskaźniki dotyczące bezrobocia w powiecie stalowowolskim za 2021 rok zbliżyły się do poziomu sprzed pandemii.

Źródło: stalowowolski.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj