4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Miejska Wigilia na rzeszowskim Rynku

Nie brakowało kolęd, życzeń i świątecznych potraw. Na rzeszowskim Rynku po raz kolejny odbyła się Miejska Wigilia. W spotkaniu z mieszkańcami uczestniczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wigilia rozpoczęła się od życzeń, jakie mieszkańcom złożyli przedstawiciele władz miasta i regionu. 

Pragnę państwu życzyć przede wszystkim zdrowia, abyście państwo spędzili te święta w rodzinnym gronie, znajdując wytchnienie od codziennych obowiązków – mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Życzenia mieszkańcom złożył także członek zarządu województwa Stanisław Kruczek oraz prezydent miasta Konrada Fiojołek, który korzystając z okazji zaprosił Rzeszowian do uczestnictwa w sylwestrowej zabawie plenerowej. 

Wiceprezydent Krystyna Stachowska podziękowała przedsiębiorcom za wsparcie, którego udzielili podopiecznym domów pomocy społecznej i domów dziecka, przekazując środki na przygotowanie świątecznych paczek. Uczestnikom Miejskiej Wigilii, błogosławieństwa udzielił proboszcz kościoła farnego ks. Jan Szczupak. Natomiast dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Piotr Potyrała zachęcał do udziału w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom. W ramach 28. edycji akcji Caritas Polska przygotowała ok. 2 mln świec, które zapłoną na wigilijnych stołach, a dochód m.in. z ich sprzedaży pozwoli na sfinansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu. 

Następnie harcerze z Komendy Hufca ZHP w Rzeszowie przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światełko Pokoju.

W ramach miejskiej wigilii potrawy przygotowali i serwowali uczniowie Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie. Natomiast zgromadzeni na Rynku mogli wysłuchać kolęd oraz świątecznych pieśni w wykonaniu chóru męskiego Resonantae. 

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj