test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Mieszkańcy Gminy Bukowsko dbają o środowisko naturalne

Dużo czasu i energii włożyli w akcję sprzątanie świata i swoich sołectw mieszkańcy Gminy Bukowsko w dniu 30 kwietnia 2022. 

W odpowiedzi na zaproszenie wójta Gminy Bukowsko do wspólnego sprzątania dołączyli w każdym sołectwie sołtysi, radni, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, druhowie z OSP, szkoły gminne i ich uczniowie oraz starsi i młodsi mieszkańcy gminy.

Akcja wspólnego sprzątania Gminy Bukowsko z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i uznaniem. Dzięki takim działaniom mamy wpływ na zwiększenie świadomości ekologicznej i poszerzenie edukacji środowiskowej wśród dzieci, młodzieży, a także nas dorosłych. 

Sobotnia akcja była podsumowaniem działań rozpoczętych 23 kwietnia. W tym dniu, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, swoje sołectwo posprzątali bardzo ofiarnie mieszkańcy Nagórzan. Również dyrektorzy szkół, uczniowie i nauczyciele rozpoczęli sprzątanie przestrzeni wokół szkół i wzdłuż dróg w trakcie zajęć szkolnych. 

Podczas objazdu i zbiórki worków z zebranymi odpadami w poszczególnych miejscowościach dało się zauważyć dużo mniejszą ilość zebranych śmieci niż w latach poprzednich!!!  Wierzymy, że jest to efekt zmian świadomości ekologicznej i nawyków mieszkańcó, na które wpłynęły dotychczas przeprowadzone akcje sprzątania naszej gminy. Nie mniej jednak uczestnicy nie mogli narzekać na nudę i brak zajęcia.  Po ciężkiej pracy uczestnicy upiekli kiełbaski, a dzieci cieszyły się łakociami.

Wyposażenie sprzątających w worki, wywóz śmieci oraz poczęstunek zapewniła Gmina Bukowsko.

Dziękujemy dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom, dzieciom i młodzieży oraz sołtysom, organizacjom pozarządowym i mieszkańcom za zaangażowanie i sprawne przeprowadzenie działań porządkowych. Ogromnie nas ciszy, że dzieci z naszej gminy tak chętnie wzięły udział w tej akcji. Wszystkim, którzy dali dobry przykład i włączyli się czynnie w sprzątanie, jesteśmy bardzo wdzięczni.

Wójt Gminy Bukowsko Marek Bańkowski dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i poświęcony czas, wspólne sprzątanie to okazja do integracji naszych lokalnych społeczności. 

Źródło: bukowsko.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj