4 C
Jasło
niedziela, 21 kwietnia, 2024

Minister Czarnek na spotkaniu w PWSTE w Jarosławiu

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek 28 stycznia br. spotkał się z władzami oraz społecznością akademicką Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu.

Podczas wizyty szef MEiN wręczył uczelni czek na kwotę 1 142 100 zł. Środki te zostaną przeznaczone na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego. W spotkaniu uczestniczyli także sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł oraz wicewojewoda Jolanta Sawicka.

– Cieszę się, że możemy obserwować rozwój uczelni zawodowych. Potrzebujemy ich z uwagi na zapotrzebowanie, jakie mamy dzisiaj na rynku pracy – mówił minister Przemysław Czarnek podczas wizyty w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu. 

Szef MEiN podkreślił także potrzebę rozwoju kształcenia zawodowego i wspierania wyższych szkół zawodowych: – Musimy postawić jeszcze mocniej na wyższe szkoły zawodowe – wskazywał.

Minister Edukacji i Nauki mówił także o zwiększeniu subwencji dla szkół zawodowych i potrzebie promocji kształcenia zawodowego: – Po to zmieniliśmy system oświaty, żeby stawiać na szkolnictwo zawodowe. Widzimy już zmianę trendów. Dodał, że takie są oczekiwania społeczne w tym zakresie. 

W 2021 r. Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu znalazła się wśród 15 publicznych uczelni zawodowych, które otrzymały wsparcie w ramach przedsięwzięcia „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”. Do uczelni w Jarosławiu trafiło wsparcie w wysokości 1 mln zł na podnoszenie jakości kształcenia. 

Na podstawie informacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj