test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Mobilna Akademia – Cyfrowy Senior na Podkarpaciu

Dziś już nie trzeba nikogo przekonywać, że komputery i Internet pomagają w codziennym życiu. Podobnie aplikacje, automaty w środkach komunikacji miejskiej, bankomaty, kasy samoobsługowe i inne maszyny, które mają proste zadanie – ułatwić nam codzienne życie. Żeby efektywnie i bezpiecznie z nich korzystać, trzeba je poznać, oswoić, nauczyć się brać z dostępnej technologii to, co nam rzeczywiście potrzebne.

Tak powstał projekt „Mobilna Akademia – Cyfrowy Senior”, by ośmielać nieośmielonych: Seniorów w wieku 60+ z pomocą Mobilnych Animatorów, którzy służą wszelkich technologicznym wsparciem: przeszkolą, wspomogą, wytłumaczą jak korzystać np. z aplikacji ratujących życie, jak nie dać się cyberatakom, jak dbać o zdrowie. W ramach projektu powstała także platforma z bezpłatnymi kursami online dla Seniorów i filmami instruktażowymi, z której może korzystać każdy zainteresowany. Zapraszamy na stronę internetową: cyfrowysenior.edu.pl.

Realizatorem projektu „Mobilna Akademia – Cyfrowy Senior” jest Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „Meritum” z Krakowa. Projekt jest dofinansowany ze środków programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Edycja 2021.

Źródło: materiał prasowy

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj