24.7 C
Jasło
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Modernizacja infrastruktury drogowej Powiatu Sanockiego na obszarze gmin Bukowsko, Zarszyn oraz wiejskiej Sanok

W powiecie sanockim będą realizowane kolejne inwestycje. Dzisiaj władze Powiatu podpisały umowę z Henrykiem Biłasem, przedstawicielem Firmy Usługowo – Handlowo Budowlano – Transportowej, która wygrała przetarg na realizację zadania pn. „Modernizacja infrastruktury drogowej Powiatu Sanockiego na obszarze gmin Bukowsko, Zarszyn oraz wiejskiej Sanok – etap I”.

Planowana inwestycja polega na przebudowie nawierzchni drogi Długie – Pielnia w miejscowości Pielnia (1560 m długości), drogi Pisarowce – Nowotaniec z przebudową drewnianego mostu oraz mostu w Nadolanach z odcinkiem chodnika o długości ok. 1 km. Prace rozpoczną się od wykonania drogi w Pielni.

Całkowity koszt zadania wynosi 7 246 032,42 zł, z czego aż 7 000 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W ramach pierwszej edycji programu Polski Ład Powiat Sanocki otrzymał 12 000 000,00 zł. Pozostałe 5 000 000,00 zł umożliwi modernizację i budowę obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

– Na terenie powiatu sanockiego realizujemy obecnie wiele inwestycji polegających na przebudowie dróg, budowie chodników i bezpiecznych przejść dla pieszych – mówi Stanisław Chęć, starosta sanocki. – Na większość zadań otrzymaliśmy środki zewnętrzne, dzięki czemu nasz wkład finansowy był niewielki. Zauważamy problemy mieszkańców, stąd też dołożyliśmy wszelkich starań, aby przebudować zniszczone drogi Sanok-Liszna, Załuż-Lesko, Tarnawa-Kalnica czy Mrzygłód-Tyrawa Wołoska. Teraz czas na inwestycje w gminie Bukowsko i Zarszyn.

Zadowolenia z realizacji zadań nie kryje Marek Bańkowski, wójt gminy Bukowsko.

– Inwestycja, która będzie realizowana przez Powiat Sanocki w Nadolanach jest od dawna wyczekiwana przez mieszkańców – mówi wójt Marek Bańkowski. – Chodnik, który powstanie wzdłuż drogi powiatowej Pisarowce-Nowotaniec zapewni możliwość bezpiecznego poruszania się pieszym, a przebudowa mostów sprawi, że zwiększy się dostępność komunikacyjna naszej gminy. Mosty wymagają bowiem gruntownej przebudowy, nie tylko ze względu na ich stan techniczny, ale i ograniczenia tonażowe, które są ogromnym problemem, zwłaszcza dla kursujących autobusów. Jako wójt pragnę serdecznie podziękować Robertowi Pieszczochowi, przewodniczącemu Rady Powiatu Sanockiego, który zabiegał o to, aby inwestycja doszła do skutku.

Ale to jeszcze nie wszystkie przedsięwzięcia, które mają szansę na realizację w tym roku. Powiat Sanocki złożył kolejne wnioski o dofinansowanie ważnych zadań.

– Czekamy na wyniki naboru, mając nadzieję, że i tym razem uda nam się otrzymać wsparcie – uzupełnia starosta Chęć.

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj