test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Modernizacja Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku

Powiat Sanocki inwestuje nie tylko w drogi, ale także w infrastrukturę edukacyjną. Koleje przedsięwzięcie, które rozpocznie się w czerwcu br. dotyczy modernizacji i budowy obiektów wraz z zagospodarowaniem terenu Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Sanoku.

8 czerwca władze Powiatu Sanockiego podpisały umowę z wykonawcą – firmą FBT Stalfred Szmyd Alfred z miejscowości Stróże Małe, która w piątek odbierze plac budowy i przystąpi do realizacji zadań.

Inwestycja ma na celu dostosowanie do obecnych potrzeb edukacyjnych i standardów placówki w zakresie kształcenia zawodowego. Zadanie obejmuje modernizację budynku dydaktycznego i pracowni zawodowych zlokalizowanych w budynku A przy ul. Stróżowskiej 16, modernizację hali z przeznaczeniem na archiwum przy ul. Stróżowskiej 15, budowę magazynów materiałowych oraz modernizację placów, dróg i parkingów wraz z zagospodarowaniem terenu ZS 3 oraz RCRE przy ul. Stróżowskiej 16.

– Inwestycja była bardzo potrzebna, od lat upominaliśmy się o przeprowadzenie remontu budynku A, który jako jedyny z obiektów należących do Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji nie został poddany termomodernizacji i przebudowie – mówi Wacław Żuchowski, dyrektor RCRE w Sanoku. – Instalacje cieplne i elektryczne są już przestarzałe, a dziedziniec przed budynkiem jest bardzo zniszczony. Konieczna jest także przebudowa całej infrastruktury, która znajduje się pod ziemią. Obecnie, dzięki współpracy z Zarządem Powiatu Sanockiego i Radą Powiatu, udało się wreszcie sfinalizować nasze starania.

Prace zakończą się do 2023 roku.

Wartość inwestycji wynosi 6 490 000,00 zł, z czego 5 000 000,00 zł stanowi dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Źródło: powiat-sanok.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj