4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Most w Odrzykoniu Budową Roku 2020!

Powiat Krośnieński otrzymał Nagrodę I Stopnia oraz Tytuł Budowa Roku Podkarpacia 2020 za realizację zadania pn. „Budowa mostu w km 1 + 238 w ciągu drogi powiatowej Nr1969R Krosno – Odrzykoń”. To nagroda przyznana przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Rzeszowie i  Podkarpacką Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa.

Przypomnijmy zadanie, którego inwestorem był Powiat Krośnieński rozpoczęło się w 2019 r. i trwało osiem miesięcy. W ramach prac wykonano m.in. rozbiórkę istniejącego mostu, przełożenie sieci teletechnicznej, budowę nowego mostu, przebudowę drogi powiatowej nr 1960R na odcinku 200 m, wykonanie umocnień brzegów rzeki Wisłok na odcinku przyległym do mostu. Nowy obiekt jest konstrukcją trójprzęsłową, ma 64 m długości i ponad 9 m szerokości, dwa pasy ruchu i chodnik dla pieszych. Nośność nowego obiektu została zwiększona do 40 ton.

– Cieszy nas, że most w Odrzykoniu  został doceniony. To duże wyróżnienie i potwierdzenie, że realizowane przez Powiat inwestycje służą mieszkańcom zapewniając im bezpieczeństwo i komfort jazdy. Należy podkreślić, że jest to jedno z ważniejszych i najkosztownych zadań zrealizowanych przez nasz samorząd.  Most stanowi strategiczne połączenie od drogi wojewódzkiej nr 990 Twierdza – Krosno do drogi powiatowej  nr 1924R  Kobyle – Łęki Strzyżowskie – Bratkówka – Odrzykoń – podkreślił starosta krośnieński Jan Pelczar.

Koszt zadania wyniósł 4 020 255 zł, w tym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych  to kwota 2 975 682 zł, pozostała część środków to wkład własny Powiatu Krośnieńskiego.

Wykonawcą prac była firma Wolmost Sp. z o.o. z Wiśniowej.

Źródło: powiat.krosno.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj