test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Na Podkarpaciu powstają „punkty recepcyjne”

Paweł Szefernaker – wiceminister spraw wewnętrznych i administracji zapowiedział dziś rano tworzenie punktów, w których uchodźcy z ogarniętej wojną Ukrainy otrzymają niezbędną pomoc. Pierwsze 8 punktów powstanie na terenie podkarpacia i Lubelszczyzny.

„W ciągu najbliższych paru godzin w województwie lubelskim i w województwie podkarpackim, przy polsko-ukraińskiej granicy, powstaną punkty recepcyjne” – poinformował wiceszef MSWiA. Wojewodowie, jak dodał, przygotowują je od wczesnych godzin decyzją ministra Mariusza Kamińskiego.
Wiceminister zaapelował także o zachowanie spokoju i czerpanie informacji na temat konfliktu z wiarygodnych źródeł. Najgorsze co może nas teraz potkać to panika.

Jako sąsiedzi Ukrainy jesteśmy szczególnie wezwani do okazywania im teraz nawet najprostszych gestów wsparcia i pomocy. Nie ma wątpliwości, że w najbliższych godzinach i dniach dojdzie do wzmożonego napływu uchodźców z Ukrainy. Minister stawia sprawę jasno: „Musimy być na to gotowi. Myślę, że kluczowe będą najbliższe 24 godziny, jeżeli chodzi o te działania, które podejmujemy” – ocenił Szefernaker. Wiceszef MSWiA zapewnił, że polska Straż Graniczna jest w pełnej gotowości.

Siły rosyjskie atakują i niszczą infrastrukturę wojskową Ukrainy, napływają jednak informacje także o stratach wśród cywili.

Łączymy się z Ukraińcami w nadziei, że ich kraj pozostanie wolny!

Fot. https://www.strazgraniczna.pl/

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj