test
11.1 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Nagrody dla uczestników ochotniczych hufców pracy

Uczestnicy ochotniczych hufców pracy otrzymali statuetki „Wędka Adama”. Wyróżnionym pogratulowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i była okazją do podziękowania osobom, które w sposób szczególny wykorzystują czas w OHP na rozwijanie swoich kompetencji, kwalifikacji i cech osobowościowych, by mnożyć talenty i dobrze przygotowywać się do różnych ról społecznych. Statuetkę otrzymał także wychowawca, który dzięki swojemu zaangażowaniu, pasji i charyzmie potrafi rozwijać talenty i wspierać swoich podopiecznych.

– W ten sposób chcemy uhonorować pamięć dla pracy i zaangażowania w proces edukacji i wychowania uczestników OHP zmarłego w tym roku śp. Adama Hadława, Komendanta Wojewódzkiego OHP, którego pasją było wspieranie innych w rozwijaniu talentów – powiedział  wojewódzki komendant OHP Jerzy Cypryś, wręczając statuetki „Wędka Adama”.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wspominając zmarłego komendanta Adama Hadława zaznaczyła, że przyznając te nagrody „wypełniamy dewizę, że tak dług o żyje człowiek, jak długo żyje pamięć o nim”.

Gratulując wyróżnionym, wojewoda nawiązała do działalności ochotniczych hufców pracy.

– Od ponad 60 lat ochotnicze hufce pracy wspomagają system oświaty poprzez aktywizację społeczną, zawodową i ekonomiczną młodzieży, podejmując szereg inicjatyw zmierzających do podniesienia ich kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowania, starając się w ten sposób przeciwdziałać bezrobociu i społecznemu wykluczeniu młodych ludzi. Instytucja ta w sposób szczególny roztacza pieczę nad młodzieżą pochodzącą z ubogich i dysfunkcyjnych rodzin, starając się stworzyć im warunki do społecznego i zawodowego rozwoju – podkreśliła Ewa Leniart, która podziękowała wszystkim uczestnikom hufców za dotychczasowe zaangażowanie.

***

Ochotnicze hufce pracy to państwowa jednostka budżetowa nadzorowana przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej, do której głównych zadań należy: wspomaganie systemu oświaty poprzez aktywizację społeczną, zawodową i ekonomiczną młodzieży, podejmowanie działań zmierzających do podwyższania kwalifikacji zawodowych lub przekwalifikowania, wspieranie inicjatyw służących przeciwdziałaniu bezrobociu i wychowaniu w procesie pracy, w tym organizowanie zatrudnienia oraz organizowanie międzynarodowej wymiany młodzieży. W ramach Podkarpackiej Komendy Wojewódzkiej OHP działa obecnie 9 Hufców Pracy – w Rzeszowie, Sanoku, Krośnie, Jarosławiu, Przemyślu, Tarnobrzegu, Stalowej Woli i Dębicy.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj