test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Nielegalni imigranci ukrywali się w kukurydzy

Strażnicy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmiu nielegalnych imigrantów ukrywających się na przygranicznych polach kukurydzy. Obywatele Turcji, Syrii i Turkmenistanu chcieli dotrzeć do Niemiec.

Oba zdarzenia miały miejsce wczoraj (7 października) na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą.

Funkcjonariusze SG z Korczowej zatrzymali troje obywateli Syrii, dwóch mężczyzn oraz kobietę. Cudzoziemcy pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy, a następnie ukryli się w polu kukurydzy. Wytropił ich pies służbowy, który oznaczył trasę ich wędrówki od granicy państwa. Obcokrajowcy mieli przy sobie syryjskie paszporty. Usłyszeli zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy do czego się przyznali i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Do podobnego zdarzenia doszło na odcinku chronionym przez placówkę SG w Medyce. Mundurowi, najpierw znaleźli ślady przekroczenia na granicy państwa, a po kilkunastu minutach patrol z psem służbowym ujawnił cztery osoby. Trzej Turcy oraz obywatel Turkmenistanu ukryli się w pobliskiej plantacji kukurydzy. Podczas działań granicznych mundurowi ujawnili również 47-letniego obywatela Ukrainy, który przyjechał aby odebrać imigrantów i przewieźć ich dalej na zachód.

Z ustaleń wynika, iż wszyscy zatrzymani dostali się  na Ukrainę drogą lotniczą. Ostatecznie zamierzali dotrzeć do Niemiec i tam osiedlić się na stałe. Polska była dla nich jedynie krajem tranzytowym. W ramach umowy o readmisji zastaną przekazani z powrotem na Ukrainę.

Od początku 2021 podkarpaccy strażnicy graniczni zatrzymali 115 cudzoziemców, którzy nielegalnie, w celach migracyjnych przekroczyli tzw. zieloną  granicę z Ukrainy do Polski.

Tekst i fot.: rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj