test
23.2 C
Jasło
sobota, 15 czerwca, 2024

Niemieccy samorządowcy z wizytą na Podkarpaciu

Dziękujemy za solidarność i liczymy, że niemieccy samorządowcy nadal będą wspierać swą pomocą naszych sąsiadów z Ukrainy oraz uchodźców uciekających przed wojną – mówił wicemarszałek Piotr Pilch, podczas spotkania z Markusem Rinderspacherem, wiceprzewodniczącym Landtagu Bawarii.

W spotkaniu uczestniczyli także członek zarządu województwa Stanisław Kruczek, Sławomir Schultis – dyrektor Studium Języków Obcych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Maria Wiącko  z Towarzystwa Polsko – Niemieckiego oraz były senator RP Mieczysław Janowski.

Przedstawiciele regionów mówili o ogromnej akcji pomocowej, koordynowanej przez samorząd województwa podkarpackiego, która od początku rosyjskiego ataku na Ukrainę przekazywana jest w różne rejony objętego wojną kraju oraz dociera do uchodźców. Wicemarszałek Piotr Pilch oraz członek zarządu Stanisław Kruczek szczegółowo prezentowali zarówno działania samego samorządu Podkarpacia, jak i pomoc płynąca z różnych zakątków Europy.

Markus  Rinderspacher wiceprzewodniczący Landtagu Bawarii deklarował chęć  pomocy ze strony swego regionu i jego mieszkańców.

W czasie spotkania marszałkowie zaapelowali do przedstawicieli niemieckich landów o wsparcie działań pomocowych na rzecz udręczonych wojną Ukraińców. 

Humanitarne wsparcie dla Ukrainy płynie także z Niemiec. Za pośrednictwem Konsulatu Generalnego RP w Monachium z ofertą pomocy zgłosiły się niemieckie organizacje pozarządowe z całego kraju (Netzwerk Ziviler Krisenstab – Sieć Cywilny Zespół Kryzysowy). Do tej pory z Niemiec przekazane zostały transporty z różnorodną pomocą humanitarną, zawierające między innymi materiały higieniczne i opatrunkowe, sprzęt medyczny, środki medyczne i leki, odzież oraz sprzęt strażacki. Planowane są kolejne transporty.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj