4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Nowa perspektywa mieszkaniowa w Stalowej Woli!

W Stalowej Woli może powstać nawet 1250 nowych mieszkań. Prezydent miasta Stalowej Woli podpisał porozumienie z Krajowym Zasobem Nieruchomości, którego efektem ma być realizacja wspólnej inwestycji mieszkaniowej na obszarze osiedla w Charzewice. Celem projektu jest stworzenie modelowego, ekologicznego osiedla połączonego z historycznym parkiem.

Zadanie zakłada w pierwszej kolejności zaplanowanie inwestycji wielorodzinnej na 3 hektarowej działce położonej przy ul. Ogrodowej w Stalowej Woli. Powstać ma tam około 250 mieszkań. Prace przygotowawcze i projektowe mogą ruszyć jeszcze w tym roku ze względu na to, iż istnieje już studium i plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu pod zabudowę wielorodzinną.

Kolejnym etapem mają być pracę na działce przy Parku w Chrzanowicach. Teren o powierzchni ok. 20 ha ma zostać wykorzystany również pod budownictwo wielorodzinne. Szacuje się, iż na tym gruncie może powstać około 1000 nowych mieszkań. W tym przypadku konieczne jest stworzenie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla osiedla Charzewice.

W celu realizacji inwestycji ma powstać spółka celowa Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, która ma być odpowiedzialna za koordynację przedsięwzięcia.

W czasie podpisywania porozumienia obecny był wicepremier Jarosław Gowin, który podkreślił znaczenie planowanej inwestycji. Zaznaczył, iż jest to ogromny potencjał, a także wsparcie dla inwestorów i przedsiębiorców z branży. 

Zadanie przede wszystkim pomoże Polakom w dostępie do tanich i nowoczesnych mieszkań. Obecnie posiadanie mieszkania stanowi jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka.

Pierwsze mieszkania mają być do odbioru w 2023 roku. Wartość przedsięwzięcia ma wynieść 300 mln zł.

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj