11.1 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Nowy dyrektor mieleckiego szpitala

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu Jarosław Kolendo objął funkcję dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Nowy dyrektor został oficjalnie przedstawiony przez Starostę Powiatu Mieleckiego Stanisława Lonczaka podczas konferencji prasowej w środę, 7 lipca. Ze względu na to, że kandydata na dyrektora nie udało się wyłonić w ramach dwóch ostatnich konkursów, wyboru Jarosława Kolendo dokonał bezpośrednio Zarząd Powiatu Mieleckiego.

Jarosław Kolendo przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję Prezesa Przychodni Specjalistycznych Sp. z o.o. w Tarnowie. Wcześniej współpracował z licznymi poradniami specjalistycznymi oraz szpitalami w Tarnowie, Lublinie czy Bochni – jako specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. To właśnie jego wieloletnia praktyka lekarska zaważyła na powierzeniu mu stanowiska dyrektora mieleckiej lecznicy.

– Wybrany przez nas dyrektor, jako lekarz, doskonale rozumie, jak ważna jest wysoka jakość obsługi pacjenta – będąca dziś jednym z priorytetów Zarządu Powiatu. Te priorytety, podczas naszych rozmów, zostały wielokrotnie wyartykułowane. Dziś najważniejsze jest, by szpital był lepiej odbierany przez leczących się tu pacjentów; by oferowana im opieka była na jak najwyższym poziomie. Zależy nam na usprawnieniu przepływu pacjentów pomiędzy SOR-em a oddziałami, tak, by każdy potrzebujący pomocy, uzyskał ją szybko, sprawnie i skutecznie – podkreślał starosta mielecki Stanisław Lonczak.

Przed nowym dyrektorem postawione zostaną też jednak inne istotne działania – jak choćby te związane z dbałością o finanse lecznicy. – Zadaniem dyrektora będzie zwrócenie uwagi na środki, które dotychczas „uciekały” mieleckiemu szpitalowi. Być może uda się wprowadzić lub przywrócić do mieleckiego szpitala świadczenia medyczne, które pozwolą poprawić jego kondycję finansową, co – w dalszej perspektywie – przełoży się choćby na doposażenie tej placówki w niezbędny sprzęt czy dalsze poszerzanie oferty świadczonych usług – podkreślał starosta.

– Jestem lekarzem, więc wszystko to, co powiedział starosta, jest mi bliskie. Najważniejsze jest dobro pacjenta i kształtowanie jakości usług medycznych – zaznaczył dyrektor Jarosław Kolendo, przedstawiając się dziennikarzom. – Oczywiście, bez pieniędzy nie da się leczyć pacjentów w sposób nowoczesny i kompleksowy, dlatego ważna będzie dla mnie również dbałość o finanse szpitala. Nie będzie to droga łatwa ani szybka. Już od pierwszego dnia ruszam jednak do pracy, starając się wypełnić powierzone mi zadania najlepiej, jak to możliwe – zadeklarował.

Pracę na stanowisku dyrektora Jarosław Kolendo oficjalnie rozpoczął dziś, czyli 7 lipca. Decyzją Zarządu Powiatu Mieleckiego funkcję tę powierzono mu na sześć lat.

Źródło: powiat-mielec.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj