11.1 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Obchody 85-lecia COP w Stalowej Woli

Międzymiastowym interaktywnym turniejem wiedzy o ekonomicznym dziedzictwie Centralnego Okręgu Przemysłowego zainaugurowano obchody 85-lecia powołania COP. Spośród 9 drużyn z copowskich miast najlepszy okazał się zespół z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli. To kolejne zwycięstwo stalowowolskiej dwunastki.

– Chciałbym Wam pogratulować jeszcze przed rozpoczęciem tego konkursu, dlatego że przygotowując się do niego zagłębiliście się w temat Centralnego Okręgu Przemysłowego. To jest już Wasza wygrana. (…)Zbyt często według mnie patrzymy na bolesne momenty naszej historii, a zbyt mało na genialność narodu Polskiego. COP jest właśnie tą genialną ideą budowania niepodległej Polski, która jest oparta na zgodzie narodowej i talentach Polaków, na wierze, że Polacy potrafią budować swój własny dom. Chciałbym Wam bardzo mocno życzyć, abyście w sercu zachowali ideę Centralnego Okręgu Przemysłowego i w ten sposób patrzyli również na swoje przyszłe życie, że my, jako Polacy, potrafimy dokonywać rzeczy wielkich. Życzę, byście mieli w sobie te ideały i wiarę w Polskę, która była w naszych ojcach, budowniczych Centralnego Okręgu Przemysłowego – zwrócił się do uczestników turnieju Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, otwierając tym samym wydarzenie.

Do turnieju stanęło 9 trzyosobowych drużyn ze Stalowej Woli, Niska, Mielca, Pionek i Sarzyny. Konkurs odbył się w formie widowiskowego interaktywnego quizspottera – nowoczesnego systemu multimedialnego z użyciem smartfonów i tabletów. Zespoły reprezentujące szkoły z miast copowskich musiały udzielić odpowiedzi na 21 pytań, a ponadto wykazać się refleksem. O liczbie zdobytych punktów decydowała wiedza, ale także czas udzielenia odpowiedzi. Tytuł mistrzów wiedzy o COP i sławę dla swojego miasta po raz kolejny zdobyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Opiekunem zespołu był Janusz Witek.

Wydarzenie było nie tylko okazją do twórczego dialogu na temat dziedzictwa COP-u, ale także promocji i prezentacji potencjału edukacyjnego, kulturalnego miast copowskich. Turniej dofinansowany został przez ówczesne Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej

Żródło: stalowawola.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj