4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezówce z nowym wozem strażackim

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzezówce ma nowy wóz strażacki. W uroczystości poświęcenia pojazdu, który trafił do jednostki w ramach akcji „Bitwa o wozy”, wzięła udział wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Uroczystość, która odbyła się 1 maja br., rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Borku Starym. Następnie zaproszeni goście, w asyście pocztów sztandarowych, przemaszerowali na plac przy Domu Ludowym w Brzezówce, gdzie odśpiewano hymn państwowy i wciągnięto flagę na maszt. Kulminacją apelu było uroczyste poświęcenie i przekazanie samochodu pożarniczego jednostce na ręce prezesa OSP Brzezówka.

– Dobrze przygotowana i wyszkolona jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej to dla lokalnej społeczności gwarancja bezpieczeństwa. Bardzo często to właśnie Wy, strażacy ochotnicy, docieracie na miejsca zdarzenia jako pierwsi i rozpoczynacie akcję ratunkową. Aby zadania te wykonane były w odpowiedni sposób niezbędny jest specjalistyczny sprzęt oraz samochód, którym szybko i bezpiecznie pozwoli dotrzeć do celu. Jestem przekonana, że nowoczesny wóz strażacki, który trafił w Wasze ręce usprawni działania niosące pomoc i ratunek okolicznym mieszkańcom. Niech jak najlepiej służy podczas akcji ratowniczych i pozwala szczęśliwie wrócić do domu – mówiła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Wojewoda przekazała również strażakom najserdeczniejsze życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Strażaka, który jest obchodzony 4 maja.  

– Dziękując za pełną gotowości i zdecydowanie pełnej poświęcenia  służbę w ochronie zdrowia i życia składam Wam, Szanowni Druhowie, wyrazy największego szacunku i  uznania za bezinteresowną pomoc ludziom, za ofiarność i profesjonalizm podczas każdej akcji. Życzę wszystkim sukcesów w pracy zawodowej, dużo zdrowia i pomyślności w życiu osobistym. Niech Święty Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu powinności strażackich, niech czuwa nada Wam chronią od wszelkiego niebezpieczeństwa – powiedziała Ewa Leniart.

Źródło: rzeszow.ipn.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj