11.3 C
Jasło
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Oddano nowe chodniki w gminie Borowa

Zakończyła się realizacja inwestycji w ciągu drogi powiatowej Nr 1 151R relacji Górki – Czermin – Rzędzianowice w zakresie budowy chodników na dwóch odcinkach. Współfinansowały ją: samorząd powiatowy i gminny.

W poniedziałek, 27 grudnia, odbył się odbiór techniczny prac zrealizowanych w miejscowościach Łysaków i Łysakówek. Udział w nim wzięli przedstawiciele samorządów Powiatu Mieleckiego i Gminy Borowa na czele ze Starostą Powiatu Mieleckiego Stanisławem Lonczakiem, Członkiem Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniewem Działowskim, Andrzejem Chrabąszczem i Przewodniczącym Rady Gminy Borowa Mieczysławem Wiąckiem. Efektom poczynionych prac przyjrzał się także radny powiatowy Kacper Głaz oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu Jacek Krzyżewski.

W miejscowościach Łysakówek i Łysaków powstało w sumie 200 metrów nowych chodników. Przy okazji tej inwestycji poprawiono również odwodnienie dróg.

Przedstawiciele samorządów oglądnęli również postępy prac przy remoncie drogi powiatowej prowadzącej z Borowej w kierunku Czermina. Pierwszy etap tej inwestycji jest już niemal zakończony. W przyszłym roku zostanie wykonany drugi etap remontu tej drogi tj. położenie tzw. warstwy ścierającej.  Koszt poprawy stanu technicznego 3 kilometrowego odcinka to prawie 1 mln złotych przy wkładzie z budżetu gminy Borowa w wysokości 40 tys. złotych.

Źródło: powiat-mielecki.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj