10.1 C
Jasło
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Odessa i Olsztyn – nowe połączenia z podrzeszowskiego lotniska

Już w przyszłym roku mieszkańcy Podkarpacia będą mogli polecieć do Odessy i Olsztyna z podrzeszowskiego lotniska. Wszystko dzięki nowym połączeniom lotniczym, które zostaną uruchomione przez Polskie linie Lotnicze LOT.

Pierwszy lot z Rzeszowa do Odessy odbędzie się 12 czerwca przyszłego roku, a loty będą wykonywane raz w tygodniu – w niedzielę. Z kolei loty do Olsztyna będą wykonywane dwa razy w tygodniu, a pierwszy z nich odbędzie się 18 czerwca.

Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka ma nadzieję, że nowe połączenia lotnicze będą atrakcyjne dla turystów z Podkarpacia:

Nasza bardzo dobra współpraca z narodowym przewoźnikiem trwa już bardzo wiele lat i jej efekty są rok do roku coraz bardziej widoczne. Pojawiają się nowe połączenia o charakterze regularnym, ale też rośnie nasza siatka połączeń wakacyjnych. W dniu dzisiejszym mamy do przekazanie dwie bardzo dobre wiadomości. W roku 2022 roku z portu lotniczego Rzeszów-Jasionka będzie realizowane połączenie w systemie wakacyjnym na linii Rzeszów – Odessa. To atrakcyjna destynacja, Odessa czaruje wielokulturowością i przyciąga turystów. Dlatego liczymy na to, że będzie również przyciągać mieszkańców województwa podkarpackiego. Również w przyszłym sezonie letnim będzie realizowane połączenie Rzeszów – Olsztyn-Mazury. To również ciekawa destynacja, województwo Warmińsko-Mazurskie to miejsce, które kojarzy się z piękną przyrodą, ale też z różnego rodzaju atrakcjami i możliwościami spędzania wolnego czasu. Liczymy na to, że to połączenie podobnie, jak połączenie z Gdańskiem, również będzie cieszyć się dużą popularnością wśród mieszkańców Podkarpacia – mówił.

Krzysztof Moczulski z PLL LOT mówił z kolei o częstotliwości i czasie uruchomienia połączeń:

Nie jest to czas łatwy dla lotnictwa, dlatego tym milej jest ogłaszać nowe połączenia. W sezonie letnim wystartujemy 12 czerwca do Odessy, a 18 czerwca na lotnisko w Szymanach. Połączenia na Mazury będą realizowane dwa razy w tygodniu i będą znakomitą okazją do tego, żeby sobie zaplanować weekendowy wypad na Warmię czy Mazury. Natomiast loty do Odessy będą wykonywane raz w tygodniu, w niedzielę. Oprócz tego wróci oczekiwane i popularne wśród mieszkańców Podkarpacia połączenie do Newarku. Pierwszy rejs planujemy 28 marca – mówił rzecznik PLL LOT – powiedział.

Rafał Weber, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury gratulował prezesowi Adamowi Hamryszczakowi nowych połączeń:

Cieszę się, że w tym okresie prezes Adam Hamryszczak przedstawia nową ofertę lotów, na okres wakacyjny, ofertę dotarcia do bardzo cennych od strony turystycznej lokalizacji. Gratuluję panu prezesowi współpracy z narodowym przewoźnikiem. Mogłoby się wydawać, że z racji dużo mniejszego natężenia ruchu i zainteresowania przelotami w związku z pandemią, połączenia lotnicze będą likwidowane, a lotniska będą ograniczały swoją działalność. Otóż nic bardziej mylnego. Myślę, że pokazanie dobrej oferty na sezon wakacyjny wtedy, kiedy ona jest potrzebna, jest takim przykładem, że dbałość o transport lotniczy jest czymś wyjątkowym – powiedział.

Źródło: podkarpackie.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj