4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Odznaczenia dla podkarpackich policjantów

W sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych i resortowych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wyróżnienia odebrali policjanci i pracownicy Policji garnizonu podkarpackiego.

Podczas uroczystego apelu wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka wraz z komendantem wojewódzkim Policji w Rzeszowie insp. Dariuszem Matusiakiem wręczyli Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta RP osiemnastu policjantom i pracownikom Policji. Wręczono również odznaczenia resortowe. Trzynastu funkcjonariuszy odebrało srebrne i brązowe odznaki „Zasłużony Policjant”.

Doceniam fachowość i zaangażowanie policjantów stojących na straży porządku i bezpieczeństwa w naszym regionie. Wszystkim funkcjonariuszom pragnę złożyć serdeczne wyrazy uznania i podziękować za sumienne i rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych – powiedziała wicewojewoda Jolanta Sawicka podczas dzisiejszej uroczystości.

Komendant Matusiak w swoim wystąpieniu przypomniał, że 11 listopada obchodziliśmy Dzień Służby Cywilnej. Z tej okazji, podkreślił ważną rolę urzędników administracji państwowej dla służby Policji, dla działań na rzecz bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli. Zwrócił się do nagrodzonych i ich przełożonych, słowami: …Biorący udział w tej uroczystości to osoby szczególnie zasłużone w służbie. Bądźcie wzorem dla młodych funkcjonariuszy i pracowników.

W dzisiejszej uroczystości wzięli również udział marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, a także komendanci miejscy i powiatowi garnizonu podkarpackiego.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj