4.1 C
Jasło
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Odznaczenia dla zasłużonych w pracy społecznej i zawodowej

Wicewojewoda Jolanta Sawicka wręczyła odznaczenia państwowe nadane postanowieniem Prezydenta RP. Wyróżnienia otrzymali mieszkańcy regionu szczególnie zasłużeni w pracy społecznej i zawodowej.

Krzyże Oficerskie Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyże Zasługi, Medal Stulecia Odzyskanej Niepodległości oraz Medale za Długoletnią Służbę otrzymały osoby, które wyróżniły się zasługami na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, osiągnięciami w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej, zasługami na rzecz rozwoju oświaty, społeczności lokalnej, działalnością społeczną, propagowaniem idei patriotycznych i kultywowaniem historii Polski, wkładem w rozwój i propagowanie sportu, zasługami na rzecz ochrony środowiska naturalnego, na rzecz promowania i popularyzowania muzyki ludowej, zasługami dla Niepodległej oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

– To dla mnie zaszczyt, że mogę – w imieniu Prezydenta RP – wręczyć wysokie odznaczenia państwowe osobom szczególnie zasłużonym w działalności na rzecz państwa i społeczeństwa. Gratuluję i dziękuję za wzorową postawę. Kieruję do Państwa słowa wielkiego uznania za inicjatywę, ambicję, za przekazywanie wartości młodemu pokoleniu. Za to, za budujecie Państwo wizerunek naszego regionu. Żyjemy nie tylko po to, aby rozwijać się, kształtować, ale też po to, by pomagać innym i wspierać nasza Ojczyznę – powiedziała wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka.

Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych odbyła się 25 stycznia br. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wyróżnionym pogratulowali poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos oraz wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus.

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

Najnowsze

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj